V současné době však sleduje nad rámec legislativních požadavků rovněž zcela nové polutanty z řad pesticidů a perzistentních organických látek, například perfluoroalkylované sloučeniny (PFAS). Pražské letiště je tak zřejmě jednou z vůbec prvních společností, která se na monitoring těchto látek zaměřuje.
S vývojem poznání a zpřesňováním analytických metod se postupně zjišťuje, že látky, které se v minulosti používaly v hojné míře v celé řadě odvětví lidské činnosti, a se kterými jsme se všichni setkávali zcela běžně i jako spotřebitelé, mají některá zdravotní rizika v případě, že je jim člověk vystaven dlouhodobě a ve větším množství. To platí rovněž o pesticidech, léčivech, perzistentních organických látkách a celé řadě jiných látek. Tyto látky se postupně omezují nebo dokonce legislativně zcela zakazují. V prostředí a v lidském organismu však přetrvávají.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Tisková zpráva
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II
Přesně před rokem se na obrazovkách TV Prima objevil nový dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi…
- 20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
- 16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil
- 22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024