Liberecký kraj: Na obnovy památek kraj rozdělí více než deset milionů

16.12.2019 12:46 | Zprávy

Bezmála jedenáct milionů korun se ukrývá v dotačních programech, jež vyhlásil odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu. První z nich přispěje na záchranu a obnovu památek v Libereckém kraji, druhý na zpracování stavebně historických průzkumů, které slouží coby podklad pro restaurování památek. Přesná částka činí 10.850.000 korun.

Liberecký kraj: Na obnovy památek kraj rozdělí více než deset milionů
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

„Podpora obnovy památek v kraji je důležitým impulsem pro majitele k zahájení rekonstrukcí. Přispíváme napříč krajem, bez ohledu na to, kdo je majitelem památky. Nejdůležitějším kritériem pro nás je její historická hodnota,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. „V letošním roce kraj přispěl například na obnovu bývalé Svobodovy hrobky na hřbitově v Lomnici nad Popelkou nebo na opravu fasády kaple sv. Václava ve Svojkově.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Vlastní zájmy

Když tak adorujete za to, že se máme starat o své vlastní zájmy, proč jste proti navyšování výdajů na obranu? Není snad maximální bezpečnost v našem zájmu? A myslíte, že je v našem zájmu nespolupracovat s našimi spojenci a stávat se dost nestabilními partnery, což se podle mě teď děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Čeští vrtulníkáři na nových strojích H-1 už v Polsku plní operační úkol

22:08 Armáda ČR: Čeští vrtulníkáři na nových strojích H-1 už v Polsku plní operační úkol

Další jednotka Armády ČR „Heli Unit“ převzala v Polsku plnění operačního úkolu, nově bude střežit vý…