Liberecký kraj: V Jablonci se konal mezinárodní atletický mítink

25.01.2019 14:58

Tradiční mezinárodní atletický mítink Jablonecká hala 2019 proběhl v sobotu 19. ledna. Na jablonecké Střelnici soutěžili sportovci z jedenácti zemí světa. Muži bojovali v pěti disciplínách a ženy ve třech. Nejkvalitnějšího výkonu dosáhl Tomáš Staněk ve vrhu koulí. Svým pátým pokusem hodil 21,16 metru. Splnil tak limit pro účast na Halovém mistrovství Evropy v Bělehradě. Již tradičně byl součástí akce i závod o nejlepšího prvňáčka a prvňačku.

Liberecký kraj: V Jablonci se konal mezinárodní atletický mítink
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

Splnění limitu uteklo Kláře Seidlové, vítězce běhu na 60 metrů, o jednu setinu, když zaběhla čas 7.32. Velmi kvalitní byla také šedesátka mužů za účasti současné české špičky. Svou suverenitu potvrdil Zdeněk Stromšík, když ve finále i v rozběhu dosáhl času 6.67 a potvrdil tak splněný limit na halové mistrovství Evropy. Druhý Jan Veleba si vytvořil osobní rekord, třetí skončil Štěpán Hampl.

Tváří celého mítinku byl dálkař Radek Juška, který splnil předpoklady a zvítězil v konkurenci polských dálkařů. Jeho skoky se vešly do rozmezí deseti centimetrů. Výbornou úroveň měla dálka žen. Zvítězila srbská závodnice Milica Gardasevič výkonem 652 centimetrů, druhá byla v osobním rekordu Daniela Volná z TJ Jičín a třetí skončila Japonka Hitomi Nakamo.

Ve skoku o tyči Jan Kudlička porazil výborného Poláka Roberta Soberu a zvítězil výkonem 540 centimetrů. Běh na 60 metrů překážek byl zcela záležitostí polských překážkářů, kteří obsadili první tři místa. Na stejné trati žen nestačila naše nejlepší překážkářka Lucie Koudelová na Ukrajinku Natáliy Ruchkivskou.

„Součástí sportovního klání bylo také finále závodu o nejrychlejšího prvňáka a prvňačku. Kvalifikace se v pátek zúčastnilo sto dětí z jabloneckých škol. S radostí jsem v sobotu předal ocenění těm nejlepším a věřím, že právě mezi nimi se najdou budoucí reprezentanti,“ dodal Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Závodníci muži na prvních třech místech obdrželi věcné dary a ženy měly šanci si vybrat zlaté a stříbrné šperky. Závody slavnostně zahájil náměstek hejtmana Libereckého kraje Petr Tulpa a náměstci primátora města Jablonec nad Nisou David Mánek a Štěpán Matek. Nechyběla ani naživo zazpívaná česká hymna v provedení Hanky Herkomerové.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Opravy silnic a sociální služby se bez prostředků státu neobejdou

9:04 Pardubický kraj: Opravy silnic a sociální služby se bez prostředků státu neobejdou

V jednacím sále krajského zastupitelstva se v pondělí uskutečnilo pravidelné jednání Rady Pardubické…