Liberecký kraj chce novým projektem pomoci handicapovaným se začleňováním do společnosti a na trh práce

10. 2. 2016 22:06

O částku více než sto milionů korun se uchází Liberecký kraj prostřednictvím projektu Podpora a rozvoj sociálních služeb v komunitě pro osoby se zdravotním postižením v Libereckém kraji. Žádá o ni v rámci Operačního programu Zaměstnanost, který cílí na podporu zaměstnanosti, sociálního začleňování a efektivní veřejné správy z Evropského sociálního fondu v období 2014–2020.

Liberecký kraj chce novým projektem pomoci handicapovaným se začleňováním do společnosti a na trh práce
Foto: regionalni-rozvoj.kraj-lbc.cz
Popisek: Krajský úřad Libereckého kraje

Specifickým cílem této výzvy je zvýšení uplatnitelnosti osob ohrožených sociálním vyloučením nebo sociálně vyloučených ve společnosti a na trhu práce, a dále pak zajištění dostupnosti poskytování a rozvoj vybraných sociálních služeb v souladu se schválenými střednědobými plány. Kraj se chce konkrétně zaměřit na podporu osobní asistence osob se zdravotním postižením, jejich samostatného bydlení, sociálně terapeutických dílen a sociální rehabilitace.

Hlavním mottem celého projektu je zajistit dostupnost a rozvoj vybraných sociálních služeb, umožnit komunitě osob se zdravotním postižením a osob s kombinovanými diagnózami setrvat ve svém přirozeném domácím prostředí tak, aby mohly vést plnohodnotný život a pomoci jim k začlenění do společnosti a na trh práce.

Celkové náklady projektu jsou odhadovány na 144 milionů, přičemž Liberecký kraj by se podílel pouze pětiprocentní spoluúčastí, což představuje 1.250.000 korun. Dalších deset procent by bylo poskytnuto ze státního rozpočtu, pětaosmdesát procent by pak hradila Evropská unie. Projekt počítá s tříletým časovým harmonogramem se zahájením na podzim letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEPRO: Obvodní soud pro Prahu 1 odsoudil bývalé manažery

20:09 ČEPRO: Obvodní soud pro Prahu 1 odsoudil bývalé manažery

Obvodní soud pro Prahu 1 dne 21. března 2018 odsoudil bývalé manažery Ing. Tomáše Kadlece a Ing. Ale…