Lichtenštejnský palác navštívilo rekordních 1235 zájemců

09.05.2015 9:01

Lichtenštejnský palác navštívilo v rámci dne otevřených dveří v pátek 8. května rekordních 1235 zájemců. Objekt Úřadu vlády ČR, který byl otevřen podruhé v historii u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války nabídl veřejnosti také na 15 fotografických panelech výstavu Čechoslováci pod prapory vítězství.

Lichtenštejnský palác navštívilo rekordních 1235 zájemců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Prohlídku paláce, ve kterém pobýval při návštěvě ČR například španělský král Juan Carlos s chotí Sofií, britská královna Alžběta II. či japonský císař Akihito s císařovnou Mičiko si nenechalo ujít 1235 zájemců z řad veřejnosti. Úřad vlády ČR v rámci otevřenosti zpřístupňuje pravidelně své objekty. Lichtenštejnský palác v Praze byl otevřen naposledy v roce 2011, kdy si jej prohlédlo 1080 návštěvníků.

U příležitosti výročí konce druhé světové války je u Lichtenštejnského paláce instalována výstava Čechoslováci pod prapory vítězství, kterou připravil Úřad vlády ČR ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha. Základním výtvarným prvkem této výstavy jsou prapory vojenských jednotek československého odboje, které se do dnešních dnů dochovaly ve sbírkách Vojenského historického ústavu. Výstava je k vidění až do 31. května 2015.

Další akce Úřadu vlády ČR pro veřejnost

Den otevřených dveří v Kramářově vile dne 16. května 2015 v rámci festivalu Open House Praha. Víkend otevřených dveří ve vile Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí 30. s 31. května 2015.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klub českých turistů nechal vytvořit nové turistické bundy

21:34 Klub českých turistů nechal vytvořit nové turistické bundy

Klub českých turistů společně s příborskou firmou ALPICZECH nechal vytvořit turistickou bundu speciá…