Lidé díky aplikaci ČEZ EPP pomohli pohybem stovce projektů

27.10.2015 2:58 odp.

Uživatelé mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem nasbírali za necelý půlrok body již pro sto projektů, kterým Nadace ČEZ následně věnovala částku přesahující osm milionů korun. Nejrychleji zvládli lidé „zabodovat“ projekt Pomoc pro Boženku, kterému zajistili podporu během pouhých tří dnů. Zatímco první stovku podpořili profesionální i amatérští sportovci svým během, chůzí či jízdou na kole, pro další projekty mohou lidé nově sbírat body i tancem.

Lidé díky aplikaci ČEZ EPP pomohli pohybem stovce projektů
Foto: cez.cz
Popisek: Lidé díky aplikaci ČEZ EPP pomohli pohybem stovce projektů.

Tříletá Boženka trpí nevyléčitelným genetickým onemocněním spinální muskulární atrofie. Díky oddané rodičovské péči je stále ve velice dobrém stavu, přestože lékaři předpovídali, že se svých třetích narozenin nedožije. Povědomí o tomto vzácném onemocnění je v České republice velmi malé, nemocní a jejich rodina proto často neví, jak s nemocí bojovat. Uživatelé EPPky svým pohybem pomohli vzniku organizace, která bude šířit osvětu s cílem zvýšit možnosti podpůrné léčby.

Pomoci se dočkal také Domov Sue Ryder v Praze. Díky podpoře uživatelů aplikace opravil část střechy v domově pro seniory, kteří jsou závislí na nepřetržité péči sociálních pracovníků a zdravotníků. Rekonstrukce poškozené části střechy památkově chráněné budovy Michelského dvora jim zajistí bezpečný a klidný domov.

Přehled všech podpořených projektů přináší speciální stránka www.pomahejpohybem.cz i samotná aplikace EPP Pomáhej pohybem.

V tuto chvíli na podporu stále čeká například osvětový projekt organizace SVĚTLA PRO SVĚT, který upozorňuje českou veřejnost na osud handicapovaných v rozvojových zemích. Tam totiž i běžná oční vada, vyžadující dioptrické brýle, může vyřadit dítě ze vzdělávacího procesu a způsobit, že se nebude moci nikdy plně zapojit do společnosti. V zemích, kde připadá jeden oční lékař na 900 tisíc obyvatel, není podobná situace výjimečná. „Vždy máme nasazeno několik projektů zároveň, aby lidé měli z čeho vybírat. Někomu je bližší pomáhat dětem, jinému handicapovaným, někdo zase rád sbírá body pro projekty na ochranu životního prostředí. Společné ale mají to, že jim není lhostejné jejich okolí,“ vysvětlila Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Podpořit vybraný projekt je jednoduché. Stačí si zdarma stáhnout aplikaci EPP Pomáhej pohybem do chytrého mobilního telefonu s operačním systémem iOS či Android, a pak s každým krokem chůze, při běhu či při cestě na kole sbírat body pro vybraný projekt. Nově lze navíc sbírat body a pomáhat i při tanci. Skupina ČEZ vyšla vstříc přáním uživatelů a v rámci podzimní aktualizace aplikace EPP Pomáhej pohybem rozšířila seznam pohybových aktivit právě o tanec.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Před dvaceti lety zasáhly Prahu ničivé povodně

15:59 MHMP: Před dvaceti lety zasáhly Prahu ničivé povodně

Hlavní město si v těchto dnech připomíná výročí od mohutných záplav, které se v srpnu roku 2002 metr…