Likvidace nepotřebných vrtů ČHMÚ na území ČR

24.04.2021 7:36

Na území ČR proběhla realizace projektu s názvem „Likvidace nepotřebných vrtů ČHMÚ na území ČR”. Fyzickou likvidaci vrtů provedla zprostředkovatelská firma. Projekt začal v roce 2019 a byl ukončen v roce 2021.

Likvidace nepotřebných vrtů ČHMÚ na území ČR
Foto: ČHMÚ
Popisek: ČHMÚ

V rámci výzvy č. 20/2017 k předkládání žádosti o poskytnutí podpory, která je zahrnuta v Národním programu Životního prostředí, bylo zlikvidováno 6 nepotřebných hlubokých vrtů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Řídícím orgánem programu je Ministerstvo životního prostředí ČR (MŽP) a zprostředkujícím subjektem je Státní fond životního prostředí České republiky (SFŽP).

Vrty, které byly původně součástí státní pozorovací sítě podzemních vod spravované ČHMÚ, byly vybrány k likvidaci z důvodu jejich stáří a technického stavu.

Účelem likvidace nepotřebných nepoužívaných vrtů bylo zamezení nepředvídatelných situací způsobené zásahem nezasvěcených osob, možnost nenávratného poškození hydrogeologie podloží, propojení různých zvodní či kontaminace půdního prostředí s ohledem na jejich technický stav.

Realizace projektu začala v prosinci v roce 2019, kdy byly připraveny projekty likvidací jednotlivých vrtů. V roce 2020 byla získána jednotlivá povolení nutná pro realizaci projektu. Samotná likvidace vrtů proběhla v roce 2020 v období od 15. 9. 2020 do 27. 10. 2020. V první polovině roku 2021 proběhne závěrečné vyhodnocení projektu.

Celkové finanční náklady projektu činily 2 113 829 Kč, z čehož 90 % těchto nákladů bylo uhrazeno z podpory SFŽP ve výši 1 902 446 Kč.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí - www.sfzp.cz, www.mzp.cz, www.chmi.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad práce: Do OUTPLACEMENTU vstoupily už více než dvě tisícovky lidí

13:39 Úřad práce: Do OUTPLACEMENTU vstoupily už více než dvě tisícovky lidí

Celkem 2 103 lidí, kteří ztrácí zaměstnání, dostalo prostřednictvím projektu OUTPLACEMENT šanci získ…