MHMP: Město rozšířilo seznam profesí důležitých pro jeho chod. Dětem zaměstnanců bude poskytnuta péče

12.11.2020 7:34 | Zprávy

V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu vládou České republiky nařídil primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib veřejným zřizovatelům škol a školských zařízení poskytovat součinnost v procesu zajišťování vykonávání péče o děti ve věku od 3 do 10 let ve skupinách po nejvýše 30 dětech.

MHMP: Město rozšířilo seznam profesí důležitých pro jeho chod. Dětem zaměstnanců bude poskytnuta péče
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

Nově byl tento seznam rozšířen o další profese, které jsou nezbytné k zajištění služeb občanům. Jedná se například zaměstnance kurýrní či doručovací služby nebo pracovníky zajišťující odvoz komunálního odpadu či zajišťující dodávky elektřiny, tepla a zemního plynu. Rozhodnutí včera nabylo účinnosti.

Primátor hl. m. Prahy rozšířil svým rozhodnutím profese, u kterých budou určená školská zařízení zajišťovat péči o děti od 3 do 10 let. Zabezpečení vykonávání péče o děti ve školách je nařizováno z důvodu naléhavého obecného zájmu na ochraně zdraví a životů v souvislosti s trváním nouzového stavu. V rámci něho byly uzavřeny školy a další školská zařízení. Zároveň nemá na zajištění péče ze strany škol vliv, zda tyto děti nebo žáci dochází do určené školy nebo školského zařízení i mimo nouzový stav.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Babiš

Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Předměty z pozůstalosti zamířily do muzejních sbírek

22:03 ÚZSVM: Předměty z pozůstalosti zamířily do muzejních sbírek

Neobvyklý případ odúmrti řešili pracovníci ÚZSVM v Plzni při vyklízení bytu v domě s pečovatelskou s…