MHMP: Praha chystá informační kampaň pro ukrajinské uprchlíky o zdravotním systému

13.12.2023 13:13 | Tisková zpráva

Jak se mohou ukrajinští uprchlíci žijící v metropoli připojit ke zdravotnímu systému na území hl. m. Prahy? Hlavní město ve spolupráci s Prague City Tourism pro ně připraví osvětovou kampaň, která bude zahrnovat také informace o zdravotní prevenci.

MHMP: Praha chystá informační kampaň pro ukrajinské uprchlíky o zdravotním systému
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila smlouvu na zajištění komunikační kampaně na podporu zdravotní prevence a integrace rodin ukrajinských uprchlíků do zdravotního systému na území hl. m. Prahy.

„Vnímám dosavadní spolupráci hlavního města s UNICEF jako velmi zdařilou a výborně cílenou. Proto jsem velmi rád, že tato spolupráce bude pokračovat i v nadcházejících měsících v rámci kampaně na podporu zdravotní prevence a integrace rodin ukrajinských uprchlíků do zdravotního systému na území hlavního města Prahy. Tato kampaň je zaměřená na osvětu, snaží se přiblížit náš český systém lékařské péče ukrajinským rodičům a zároveň informovat o všech specifikách souvisejících s jejich situací,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast kultury Jiří Pospíšil.

Kampaň má na starosti městská společnost Prague City Tourism a.s., která s hlavním města uzavřela smlouvu ve výši dva miliony korun. Prague City Tourism podle ní zajistí informovanost o aktivitách odboru zdravotnictví pražského magistrátu a UNICEF pro ukrajinské uprchlíky. Na starost bude mít koordinaci projektu, vypracování grafiky, včetně jazykového překladu a korektur, vytvoří on-line bannery, PR články, letáky, plakáty i reklamu v metru. Kampaň bude trvat až do března příštího roku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Novela zákoníku práce přináší pozitivní změny pro zaměstnavatele

19:02 Hospodářská komora: Novela zákoníku práce přináší pozitivní změny pro zaměstnavatele

Sloučení výpovědních důvodů v případě ztráty zdravotní způsobilosti do jedné kategorie, které přines…