MHMP: Pražský inovační institut má nového ředitele

2. 7. 2020 20:27

Na základě otevřeného a transparentního výběrového řízení na pozici nového ředitele Pražského inovačního institutu byl po komisní shodě vybrán Bohumil Kartous.

MHMP: Pražský inovační institut má nového ředitele
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí
reklama

„Výběrového řízení se zúčastnilo dvanáct kvalitních kandidátů. Výběrová komise byla složena nejen ze členů koaličních stran, ale i z opozičních. Nakonec vyhodnotila čtyři kandidáty, kteří byli pozváni na osobní pohovory, na jejichž základě byl jako nejlepší kandidát vybrán pan Bohumil Kartous,“ sdělil radní hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání Vít Šimral.

Pražský inovační institut je hlavním partnerem Prahy v oblasti inovací v několika agendách. Tou první je vzdělávání, kdy školská oblast je brána jako motor inovací ve městě. Ambicí Prahy spolu s Pražským inovačním institutem je přinést do města nápady, které fungují. Podpořit rozvoj inovací pro chytré město, vnést dobrou praxi do vzdělávání a pracovat na udržitelné Praze.

„Je mi velkou ctí, že jsem byl výběrovým řízením vybrán a beru to jako velkou příležitost v oblasti, kterou se částečně zabývám už několik let, protože moje profesní expertiza pochází z oblasti vzdělávací politiky a rozvoje vzdělávání, tedy těch oblastí, které považuji za velmi důležité. Domnívám se, že vzdělávání je generátorem inovací. Proto chceme, aby Praha jím byla, protože potenciál je zde obrovský. Praha v rámci České republiky je jedinečný region, který má pro to dobré předpoklady,“ zmínil Mgr. Bohumil Kartous, Ph.D.

„Já mohu z pozice členky správní rady Pražského inovačního institutu potvrdit to, že jsme skutečně podpořili pana doktora Kartouse do pozice ředitele Pražského inovačního institutu a tím jsme se zároveň zavázali k tomu, že mu budeme maximálně pomáhat v jeho snahách a v naplňování všech těch cílů, které hlavní město Praha s Pražským inovačním institutem má. Výběrové řízení bylo velice propracované, věnovali jsme se skutečně všem uchazečům. Všichni byli velice kvalitní, výběrové řízení bylo dvoukolové a já pevně doufám, že ze všech kvalitních uchazečů jsme vybrali toho nejlepšího. Já osobně se na tuto spolupráci moc těším a panu řediteli gratuluji a přeji mu hodně sil a elánu,“ doplnila členka správní rady Pražského inovačního institutu Mariana Čapková.

Prvním současným projektem, na kterém Pražský inovační institut pracuje, je Smart akcelerátor. Tento projekt se zabývá několika klíčovými aktivitami, jako jsou mentoring malých a středních podniků, kariérové poradenství na základních a středních školách, podpora inovačního prostředí v oblasti umělé inteligence a návratová stipendia pro mladé vědecké pracovníky.

Druhým projektem, který začne příští rok, je Implementace krajského akčního plánu vzdělávání, a i ten má řadu specifických aktivit, kterými jsou prolínání odborného a všeobecně-vzdělávacího vzdělávání, formálního a neformálního, teorie a praxe, kariérní rozvoj pro učitele, tandemové vyučování a mentoring a digitalizace pražského školství pro učitele i rodiče. Je třeba také zmínit rozbíhající se projekty v oblasti klimazávazku, do kterých spadají inteligentní školské budovy, rekuperační opatření na školách, vertikální zahrady a zelené střechy, fotovoltaická elektrárna a školní “virtuální elektrárny”.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Doporučení k chování v přímořských oblastech

10:24 Ministerstvo zdravotnictví: Doporučení k chování v přímořských oblastech

Po pravidelném vyhodnocení dat Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) zůstává se…