MPSV, ČSSZ a ÚP ČR omezují 29. a 30. října konzultační a návštěvní dny

28.10.2020 7:34

Ve čtvrtek 29. října a v pátek 30. října omezí Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV), Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a Úřad práce ČR (ÚP ČR) v souvislosti s aktuální situací svou činnost pro veřejnost.

MPSV, ČSSZ a ÚP ČR omezují 29. a 30. října konzultační a návštěvní dny
Foto: mpsv.cz
Popisek: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR - logo

Klienti Úřadu práce ČR, kteří mají domluvenou osobní schůzku v neodkladných záležitostech, se mohou dostavit, ostatní budou informováni o náhradních termínech. ČSSZ ruší ve zmíněné dny osobní kontakt sveřejností bez výjimky. Stále však platí, že většinu záležitostí lidé mohou řešit bezkontaktně, tedy elektronicky nebo klasickou poštou. V případě MPSV stále platí dočasné pozastavení konzultačních dnů.

Z důvodu snížení rizika šíření nákazy koronavirem a souvislosti  saktuálně platnými vládními opatřeními přistoupily MPSV, ČSSZ a ÚP ČR k organizačním změnám ve dnech 29. a 30. října 2020, kd yomezují osobní kontakt s veřejností.

Proklienty Úřadu práce ČR, kteří jsou na zmiňované dny objednaní a jejichž záležitosti posunout nelze, domluvené termíny platí i ve dnech 29—30. října 2020. Klienti musí nadále dodržovat hygienická preventivní opatření pro veřejnost, tzn. nošení ochranných prostředků dýchacích cest a dezinfekce rukou. Bližší informace k omezení činnosti Úřadu práce ČR a podávání žádostí a dalších podkladů jinou než osobní cestou jsou k dispozici ZDE.

Co se týká České správy sociálního zabezpečení, ta ve zmíněné dny přistupuje k úplnému omezení osobních kontaktů s klienty. Domluvené schůzky budou po kontaktování klientů referenty ČSSZ přesunuty na náhradní termíny. Klienti, kteří schůzku domluvenou nemají, mohou pobočky ČSSZ navštívit opět v příštím týdnu v upravených úředních hodinách (ZDE), případně využít možnosti objednávkového systému (ZDE). Také v prostorách ČSSZ nadále samozřejmě platí zavedená preventivní hygienická opatření.

Jak bylo již uvedeno ZDE, Ministerstvo práce a sociálních věcí až do odvolání pozastavuje konzultační dny pro veřejnost, což se vztahuje i na dny 29. a 30. října 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: Upozornění k tiskopisům 2021

22:33 Finanční správa: Upozornění k tiskopisům 2021

V souvislosti s novelou zákona o dani z přidané hodnoty účinnou od 1. 10. 2021 (zákon č. 355/2021 Sb…