MPSV: Letos poprvé zasedala Rada vlády pro seniory a stárnutí populace

1.5.2018 9:57 odp.

Poprvé v letošním roce zasedala Rada vlády pro seniory a stárnutí populace. Mezi hlavní body zasedání patřily informace o práci na navazujícím strategickém materiálu politiky stárnutí na období 2018 až 2022 či souhrnná zpráva o plnění Národního akčního plánu Alzheimer.

MPSV: Letos poprvé zasedala Rada vlády pro seniory a stárnutí populace
Foto: Martin Kovář
Popisek: Budova MPSV

Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová představila hlavní legislativní změny a plány v oblastech, které se dotýkají seniorů. Konkrétně se jednalo o systém nepojistných sociálních dávek a lékařskou posudkovou službu (LPS). Dávky je potřeba zjednodušit a LPS zrychlit, uvedla ministryně Němcová a doplnila, že současná vláda hodlá pokračovat v diskusi nad důchodovou reformou.

Se zástupci Ministerstva dopravy a Ministerstva pro místní rozvoj byly probírány další body sleva jízdného pro seniory a sociální bydlení. Představitelé z odboru rodinné politiky a politiky stárnutí Ministerstva práce a sociálních věcí pak přítomné seznámili s aktuálním stavem strategického dokumentu přípravy státu a společnosti na stárnutí a dalšími aktivitami ministerstva pro seniory.

Rada vlády pro seniory a stárnutí populace je složena ze zástupců veřejné správy (ministerstev, Poslanecké sněmovny a Senátu), institucí (odborů, zaměstnavatelských svazů, Asociace krajů, Svazu měst a obcí, zástupců zdravotních pojišťoven), zástupců seniorských organizací (Život 90, Senioři ČR, Rada seniorů ČR) a odborníků (lékařů, zástupců poskytovatelů sociálních služeb a neziskového sektoru). V diskusích se tak setkávají pohledy politické, koncepční, odborné i znalosti a zkušenosti lidí přímo z terénu, kteří se se seniory a jejich problémy setkávají každý den. Znovu by se Rada měla sejít v září letošního roku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Hradec Králové: Lékaři Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku implantovali již 100 kochleárních implantátů

22:11 FN Hradec Králové: Lékaři Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku implantovali již 100 kochleárních implantátů

Lékaři Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice Hradec Králové proved…