MŽP: Dětem svědčí pobyt v přírodě. Školy dostanou na venkovní výuku 50 milionů

08.09.2017 17:32 | Zprávy

Pořídit si na školní pozemek bylinkovou zahrádku, broukoviště, tee-pee nebo včelí úl už nemusí být pro školy jen sen. Mateřské a lesní školky, základní školy i ekocentra se nově mohou ucházet až o půl milionu korun na úpravu venkovních areálů v přírodním stylu.

MŽP: Dětem svědčí pobyt v přírodě. Školy dostanou na venkovní výuku 50 milionů
Foto: mzp.cz
Popisek: Ministerstvo životního prostředí ČR

Vůbec poprvé vyhlašuje výzvu s takovým zaměřením Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR.

Ve výzvě čerpající prostředky z Národního programu Životní prostředí (NPŽP) na rozvoj environmentálního vzdělávání a výchovy u předškolních dětí a žáků základních škol se rozdělí celkem 50 milionů korun. Žádosti je možné podávat ode dneška až do 31. ledna 2018.

„Při dnešním, téměř virtuálním životním stylu našich dětí je třeba přesměrovat je ven, do přírody. Proto nabízíme školám, školkám a ekocentrům nové finanční prostředky tak, aby mohly vybudovat kvalitní technické a didaktické venkovní zázemí pro názornou ekologickou výchovu a motivovaly tak děti k zájmu o přírodu a péči o životní prostředí. Právě jeho ochrana se v dětském věku rozvíjí nejsilněji a trvá pak po celý život,“ uvádí ministr životního prostředí Richard Brabec.

„Prostředky putují mateřským školám na úpravu a vybudování hřišť a zahrad v přírodním stylu a základním školám i ekocentrům na úpravu areálů pro venkovní výuku. Tady podpoříme například začlenění bylinkových a pěstitelských zahrad, nejrůznějších přírodních prvků jako jsou skalky, jezírka, broukoviště, názorných přírodních laboratoří či venkovních učeben. K výuce může sloužit třeba tee-pee nebo jednoduchá pergola, na školním pozemku může stát prosklený kompostér, včelí úl, meteorologická budka či sbírka přírodnin, kolem vést naučná stezka,“ přibližuje aktivity, které lze z dotace financovat, ministr Brabec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Bc. David Šimek , MBA byl položen dotaz

Závislost

Čí je podle vás vina, že jsme jako Evropa na někom pořád závislí a nemám pocit, že by se to nějak měnilo? Bohužel jsme závislí na Blízkém východu, jak komentujete, ale i na Číně (ekonomicky) nebo na USA (bezpečnostně). Podle mě je to špatně a jde podle mě o selhání vás politiků.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ŘVC: Nové čekací stání pro malá plavidla u plavební komory Praha-Modřany

22:03 ŘVC: Nové čekací stání pro malá plavidla u plavební komory Praha-Modřany

V dolní rejdě plavební komory Praha-Modřany bylo dokončeno a uvedeno do provozu nové čekací stání pr…