MŽP: Obce, školy a firmy se mohu hlásit do Evropského týdne udržitelného rozvoje

9. 3. 2019 19:14

Již popáté se letos na přelomu května a června koná Evropský týden udržitelného rozvoje. Pod jeho hlavičkou probíhají nejrůznější akce od dnů otevřených dveřích v solárních elektrárnách, přes sousedská setkání, promítání filmů až po městské slavnosti. Ode dneška se mohou přihlásit všichni organizátoři, kteří se chtějí zapojit do Evropského týdne udržitelného rozvoje.

MŽP: Obce, školy a firmy se mohu hlásit do Evropského týdne udržitelného rozvoje
Foto: mzp.cz
Popisek: Ministerstvo životního prostředí ČR

Týdenní svátek udržitelného rozvoje se koná od čtvrtka 30. května do středy 5. června, zájemci již nyní mohou registrovat akce, které spadají do období 25. května až 10. června. Pozvánky na všechny akce jsou k dispozici na webu tydenudrzitelnosti.cz (ZDE). Zde si zároveň mohou zájemci zaregistrovat vlastní akci.

Česká republika patří tradičně mezi nejaktivnější země v Evropě. V loňském ročníku se registrovalo 92 udržitelných akcí a aktivit. Společnou snahou je ukázat, že udržitelný rozvoj neexistuje jen na papíře, ale v praxi na mnoha místech v celém Česku.

Evropský týden udržitelného rozvoje cílí také na školy a vzdělávací instituce. Pedagogové a vychovatelé najdou na webu speciální sekci, kde najdou nejrůznější metodiky z oblasti environmentální výchovy a vzdělávání k udržitelnému rozvoji. Materiály jsou rozdělené do tří úrovní podle věku pro mateřské, základní a střední školy. Konkrétní informace jsou k dohledání v sekci pro školy (ZDE) na webu Evropského týdne udržitelného rozvoje.

Zájemci nejen ze škol, ale celé řady volnočasových sdružení, se mohou se svými svěřenci zapojit tak, že si na webu ZDE vyberou z nabídky výukových materiálů a uspořádají speciální program na jedno z mnoha témat udržitelného rozvoje.

Evropský týden udržitelného rozvoje je celoevropský festival akcí, které propagují myšlenky udržitelného rozvoje a spolu s ním i organizace a jednotlivce. Každoročně se ho účastní desetitisíce lidí po celé Evropě. V Česku týden udržitelnosti zastřešuje Ministerstvo životního prostředí, které nabídne vlastní zajímavé akce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

22:11 Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

O titul Aleje roku spolku Arnika ve Zlínském kraji nebojuje zatím žádná alej, letos zatím přišlo 55 …