Současně nicméně nemůžeme přehlížet skutečnost, že pokračování konfliktu je primárně způsobeno tím, že části Pásma Gazy, včetně oblasti hustě osídleného Gaza City, nadále ovládají teroristé z Hamásu, kteří v nelidských podmínkách drží izraelská rukojmí. Věříme, že Izrael při plánování a provádění vojenských operací podnikne všechny nezbytné kroky k ochraně civilistů a bude postupovat v souladu s mezinárodním právem.
Česko plně podporuje dohodu o zlepšení humanitární situace v Pásmu Gazy mezi EU a Izraelem, kterou 10. července oznámila vysoká představitelka EU Kaja Kallas. Dohoda zahrnuje zvýšení počtu kamionů s humanitární pomocí, otevření dalších hraničních přechodů a znovuotevření tras pro distribuci pomoci, včetně ochrany humanitárních pracovníků i civilních příjemců pomoci. Představuje klíčový krok k zmírnění kritické situace a Izrael ji již začal implementovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva