MZV nedoporučuje cesty do Karibiku a na Floridu v souvislosti s hurikánem Irma

07.09.2017 17:04

V souvislosti s hurikánem Irma, který se přibližuje přes karibské ostrovy směrem k jižní části Floridy, MZV důrazně nedoporučuje cesty do Karibiku a na Floridu (zejména do její jižní části).

MZV nedoporučuje cesty do Karibiku a na Floridu v souvislosti s hurikánem Irma
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo ministerstva zahraničních věcí
reklama

Všem, kdo plánují cestu do těchto oblastí, nebo se v této lokalitě již nacházejí, doporučujeme důsledně sledovat internetové stránky Národního centra pro hurikány (National Hurricane Center, NHC). 

Dle aktuálních informací NHC se centrum hurikánu Irma ve čtvrtek 7. 9. dopoledne SEČ nachází severně od Dominikánské republiky. Během čtvrtka a pátku by měl hurikán procházet oblastí Baham a postihnout okolní ostrovy, tj. Dominikánskou republiku, Haiti a Kubu a začít ovlivňovat počasí na jihu Floridy, kam by mělo oko hurikánu dorazit během soboty a neděle a následně postupovat na sever po východním pobřeží Floridy.

Doporučujeme pozorně sledovat zpravodajství a upozorňujeme na možnost registrace v Dobrovolné registraci občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD). Všechny, kdo se již v dané oblasti nacházejí, vyzýváme, aby dbali pokynů místních úřadů.

V případě akutní nouze je možné kontaktovat pohotovostní linku Zastupitelského úřadu ve Washingtonu na telefonním čísle +1 202 570 3028.

V případech akutní nouze českých občanů na ostrovech patřících k Nizozemskému království (zejm.ohrožené ostrovy Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba a Bonaire) je možné kontaktovat linku Zastupitelského úřadu v Haagu na telefonním čísle +31 (0)641 315128.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman: Nenávistné projevy na internetu – výzkum a doporučení

22:16 Ombudsman: Nenávistné projevy na internetu – výzkum a doporučení

Ombudsmanka Anna Šabatová se od roku 2016 intenzivněji věnovala problematice nenávistných projevů na…