Masarykova univerzita: Další z budov univerzity má nový nápis

21.5.2022 8:40 dop. | Tisková zpráva

Po více než půl roce sundali z budovy na Komenského náměstí dělníci lešení, které ukrývalo i zcela nový nápis Masarykova univerzita.

Masarykova univerzita: Další z budov univerzity má nový nápis
Foto: MUNI
Popisek: Masarykova univerzita - logo

Studenti, kteří se po slavnostní promoci budou chtít vyfotit na tradičním místě – u sochy T. G. Masaryka na Komenského náměstí, mají od dnešního dne zajištěno vizuálně kvalitní pozadí fotografie. 

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35372 lidí
Budova bývalé lékařské fakulty, kde dnes sídlí například středisko Teiresiás, Centrum zahraniční spolupráce, U3V nebo Kariérní centrum, se totiž po více než šesti měsících zbavila lešení. Na budově navíc vyniká úplně nový nápis Masarykova univerzita, vyvedený na základě nového jednotného vizuálního stylu v písmu MUNI.

K výměně nápisu došlo v rámci opravy sousoší nad vchodem do budovy. „Sousoší, které je trvale vystaveno povětrnostním vlivům, bylo od jeho poslední opravy před více než dvaceti lety v nedobrém stavu. Kromě umělecké devastace hrozila i destrukce jeho povrchových vrstev. Jeho výška i s atikou je přibližně pět metrů a je umístěno nad hlavním vstupem do budovy, proto jsme přistoupili k jeho opravě. Odbornou práci prováděli restaurátoři a zakázku řídil investiční odbor,“ uvedl vedoucí Oddělení správy budov MU Vlastislav Okáník.

Protože je budova památkově chráněná, byla poprvé na písmena místo nerezu použita mosaz. „Vše jsme stejně tak jako u několika předchozích budov řešili s odborem památkové péče. Nerez pro tuto budovu vizuálně nevyhovoval, a proto jsme zvolili provedení v patinované mosazi,“ uvedl brand manažer MU Tomáš Kudela s tím, že v třináct metrů dlouhém nápisu je dvacet půlmetrových písmen a jedno váží 3,5 kilogramu.

Masarykova univerzita má od roku 2018, kdy zahájila postupné zavádění nového jednotného vizuálního stylu na MU, osm nových velkých nápisů – na právnické, filozofické, přírodovědecké, pedagogické a ekonomicko-správní fakultě, na fakultě sociálních studií, sportovních studií a na rektorátu. Nápis na budově na Komenského náměstí je tedy devátou velkou změnou, v budově jí předcházela například úprava interiéru zasedací místnosti 300.

Největší výzvou v dokončení hlavních nápisů na budovách Masarykovy univerzity bude nápis na budově kampusu v Bohunicích, kdy podle Tomáše Kudely půjde o extrémně náročnou výměnu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Pracoviště registru vozidel na Břevnově bude 13. července mimo provoz

11:54 MHMP: Pracoviště registru vozidel na Břevnově bude 13. července mimo provoz

Magistrát hl. m. Prahy sděluje, že ve středu 13. července 2022 bude pracoviště registru vozidel v Pr…