Masarykova univerzita: Netradiční akce pro uchazeče přilákala stovky budoucích mediků

29.11.2022 8:24 | Tisková zpráva

Středeční odpoledne v Univerzitním kině Scala patřilo zájemcům o studium na Lékařské fakultě MU. Organizátoři akce s názvem „I Ty se můžeš stát součástí Generace MUNI MED“ připravili pro zaplněný kinosál atraktivní program.

Masarykova univerzita: Netradiční akce pro uchazeče přilákala stovky budoucích mediků
Foto: MUNI
Popisek: Masarykova univerzita - logo

Hlavním cílem akce bylo přiblížit budoucím lékařům či zdravotníkům, co studium na lékařské fakultě obnáší. Jedním z úspěšných absolventů oboru Všeobecné lékařství je rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš, který úvodním slovem přivítal zájemce o studium. „I já jsem součástí generace MUNI MED. To, že máte motivaci tady dnes s námi být, je pro vás ten nejdůležitější moment. Zvládnete to. Každý člověk zvládne to, co doopravdy chce,“ uvedl Bareš. 

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

57%
43%
hlasovalo: 17508 lidí

Akce se uskutečnila pod záštitou děkana Lékařské fakulty MU Martina Repka. „Na naší fakultě se snažíme nejenom vzdělávat a připravovat budoucí lékaře a zdravotníky, ale i udržet motivaci našich studentů ke studiu,“ vysvětlil Repko. Uchazeči se mohli dozvědět taky o projektu Juniorské akademie LF MU, který připravuje středoškoláky na budoucí kariéru lékaře formou přednášek, seminářů nebo workshopů. Zároveň nabízí výjimečným středoškolským studentům odborné akademické vedení a přístup do laboratoří Lékařské fakulty MU.

Cesta za lékařským vzděláním začíná prvním důležitým krokem, v tomto případě úspěšně zvládnutým přijímacím řízením. Informace nejen ke vstupním zkouškám poskytla proděkanka pro výuku v preklinických oborech všeobecného lékařství a přijímací řízení LF MU Kateřina Kaňková. „Jsme tak akorát velká fakulta pro každého, dokážeme pojmout mnoho různých osobnostních i studijních typů, studentům nabízíme nejširší paletu studijních programů v Česku,“ potvrdila Kaňková.

Součástí akce byl i bohatý doprovodný program v podobě setkání se studenty a absolventy Lékařské fakulty MU napříč ročníky a studijními obory či panelová diskuse pětice studentů, jmenovitě Sáry Blahové, Matyáše Fejfara, Martina Kalety, Barbory Neterdové a Terezy Plačkové, se zástupci vedení fakulty.

„Nelituju toho, bylo to skvělé rozhodnutí, univerzitní kampus má skvělé vybavení a výjimečné vyučující,“ uvedl ke svému studiu Matyáš Fejfar, který má za sebou už osm úspěšných semestrů. Největším lákadlem k výběru Masarykovy univerzity nebylo jen samotné město Brno, ale i kvalitní zázemí lékařské fakulty, například SIMU - Simulační centrum LF MU. „Masarykova univerzita a její lékařská fakulta je pro mě srdeční záležitostí, nabízí obrovské spektrum možností co se týče výzkumu, ale i praktických dovedností,“ navázal Marek Kaleta z prvního ročníku oboru Všeobecného lékařství na LF MU.

Organizátoři si pro účastníky akce připravili ještě jeden bonus v podobě křtu dvou nových image videií, která odkrývají příběh studia na Lékařské fakultě MU. Podívat se na ně můžete ZDE, ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Export a import

Dělám v logistice. Denně k nám chodí vagóny zboží ze zahraničí, ale od nás jich vyvážímě minimum a situce se stále zhoršuje. Děláte v této problematice něco? Jak se snažíte podporovat náš export? A je import v takové míře nezbytný? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KRNAP: Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje

22:30 KRNAP: Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje

I pro Krkonošská muzea Správy KRNAP znamená současná energetická krize nárůst nákladů, a tak jsme by…