Med z Letiště Václava Havla Praha získal zlatou medaili

11.10.2014 2:20 odp.

Med z Letiště Václava Havla Praha si drží nejvyšší standard. Po loňské stříbrné medaili letos obdržel v soutěži Český med roku 2014 zlato. Vyrovnanou kvalitu medu znovu potvrdil také zisk certifikátu Český med.

Med z Letiště Václava Havla Praha získal zlatou medaili
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Letištní včely pomáhají kontrolovat, zda se v okolí letiště nevyskytují znečišťující látky z jeho provozu. Hlavním produktem včelího biomonitoringu je med a plástvový pyl. Letištní med je každoročně zasílán na chemický rozbor do akreditované laboratoře Výzkumného ústavu včelařského. „Ta potvrdila, že letištní med splňuje, stejně jako v loňském roce, nejen normy potravinářské legislativy, ale i přísné kvalitativní požadavky pro dětskou výživu,“ komentovala výsledky Eva Říhová, ředitelka pro Životní prostředí Letiště Praha. Vzorek byl zanalyzován z hlediska obsahu vody, cukrů a kontrolní látky HMF, jejíž přítomnost ukazuje na míru aktivity enzymů v medu. Právě aktivita enzymů je jedním z důvodů, proč je med tak ceněn.

Posunem vpřed je letošní zisk zlaté medaile v soutěži, kterou vyhlašuje Český svaz včelařů ve spolupráci s Výzkumným ústavem včelařským v Dole. Během klání se posuzovaly nejen fyzikálně-chemické vlastnosti medu, ale také jeho senzorické vlastnosti, správnost etikety či celkový estetický dojem. Kromě získaného diplomu bude toto ocenění přímo na obalu sklenice připomínat zlatý hologram.

Letiště Praha úspěšně využívá chov včel k biomonitoringu životního prostředí v okolí Letiště Václava Havla Praha již třetím rokem. V současné době chová pro tyto účely ve svém areálu pět včelstev.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Minibary prodávají pivní speciál Matylda, za prvních sedm měsíců roku rozvezly už 35 tisíc litrů kávy

18:47 České dráhy: Minibary prodávají pivní speciál Matylda, za prvních sedm měsíců roku rozvezly už 35 tisíc litrů kávy

Pivní speciál Matylda, jehož koupí zákazníci přispějí na opravu legendární lokomotivy, to je žhavá n…