Letištní včely pomáhají kontrolovat, zda se v okolí letiště nevyskytují znečišťující látky z jeho provozu. Hlavním produktem včelího biomonitoringu je med a plástvový pyl. Letištní med je každoročně zasílán na chemický rozbor do akreditované laboratoře Výzkumného ústavu včelařského. „Ta potvrdila, že letištní med splňuje, stejně jako v loňském roce, nejen normy potravinářské legislativy, ale i přísné kvalitativní požadavky pro dětskou výživu,“ komentovala výsledky Eva Říhová, ředitelka pro Životní prostředí Letiště Praha. Vzorek byl zanalyzován z hlediska obsahu vody, cukrů a kontrolní látky HMF, jejíž přítomnost ukazuje na míru aktivity enzymů v medu. Právě aktivita enzymů je jedním z důvodů, proč je med tak ceněn.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Tisková zpráva
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil
Spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,3 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména růstem cen v oddí…
- 22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024
- 19:44 SFŽP: O hrdinech zelené energie i spravedlivé transformaci
- 16:47 Ústavní soud: K právním okolnostem aktivního ukončení života
- 13:43 Nadace ČEZ: Osvětlení přechodu zvýší bezpečnost chodců v Lázních Bohdaneč
- 10:46 DPP: Stanice metra Libuš na trase D dostala výtvarnou podobu