Metrostav: Zajímá vás modernizace trati Rokycany – Plzeň?

14.12.2014 10:49

Aktuální stav rekonstrukce železniční trati mezi Rokycany a Plzní a další důležité údaje o projektu se mohou dozvědět zájemci v novém Informačním středisku stavby, které bylo otevřeno v Industriálním parku Plzeň Ejpovice mezi obcemi Kyšice a Dýšina. Za účasti představitelů investora - SŽDC, zástupců místní samosprávy a dalších hostů ho otevřel zhotovitel - Sdružení společností Metrostav a Subterra – MTÚ Rokycany – Plzeň.

Metrostav: Zajímá vás modernizace trati Rokycany – Plzeň?
Foto: red
Popisek: Metrostav

Rekonstrukce tohoto úseku, jenž je součásti 3. tranzitního železničního koridoru a páteřní transevropské dopravní sítě, představuje jeden z nejvýznamnějších současných projektů na českých kolejích. „Cílem je dosáhnout jízdní doby pod jednu hodinu z hlavního nádraží v Praze na hlavní nádraží v Plzni i v opačném směru, zvýšení bezpečnosti železničního provozu a v neposlední řadě zvýšení komfortu pro cestující,“ zdůraznil Ing. Mojmír Nejezchleb, náměstek generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty pro modernizaci dráhy.

Ing. Milan Veselský, obchodní ředitel Metrostavu, zástupce vedoucího účastníka sdružení, uvedl, že tunel se dvěma čtyřkilometrovými jednokolejnými tubusy bude razit plnoprofilový razicí štít TBM S-799 o průměru řezné hlavy téměř 10 metrů. V těchto dnech probíhá jeho kompletace a po smontování bude měřit 115 m a vážit 1800 tun. „Tuto moderní metodu jsme zvolili vzhledem k její bezpečnosti a rychlosti. Již na stavbě úseku metra V.A v Praze jsme si ověřili přednosti tohoto způsobu ražby, jimiž jsou rovněž ekonomická efektivita a ohleduplnost ke krajině a objektům na povrchu,“ připomněl Ing. Veselský.
Stavba je spolufinancována z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu doprava ve výši 76,44 % ze způsobilých nákladů stavby, což činí v maximální míře 3 419 440 199 Kč. Národní spolufinancování je zajištěno z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.

Informační středisko, které se nachází v těsné blízkosti stavby poblíž dálnice D5 Praha - Plzeň - Rozvadov nedaleko Ejpovic, přibližně 10 minut jízdy od krajského města, bude otevřeno každou lichou středu od 15 do 17 hodin. Pro organizované skupiny a zájemce ze škol bude možné dohodnout individuální termíny návštěv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Do poslední chvíle netušili, co přijde

22:22 ČEZ: Do poslední chvíle netušili, co přijde

Pět dní trvala první fáze pařížsko-moskevské mise WANO (Sdružení provozovatelů jaderných elektráren)…