Mezinárodní workshop o systémech pro komunikaci po silových vedeních pořádá Fakulta elektrotechnická ČVUT

04.09.2017 12:07

Dne 21. září 2017 se v prostorách Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze – Dejvicích uskuteční mezinárodní workshop WSPLC 2017. Akci organizuje katedra telekomunikační techniky ve spolupráci s mezinárodním výborem IEEE ComSoc Technical Committee on Power Line Communications.

Mezinárodní workshop o systémech pro komunikaci po silových vedeních pořádá Fakulta elektrotechnická ČVUT
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Na vývoji a specifikaci komunikace po silnoproudých vedeních PLC (Power Line Communication) a BPL (Broadband Power Line) se pracuje již dlouhou řadu let, nicméně až v poslední době se začíná hromadě rozvíjet tato technologie v praxi v souvislosti s instalací tzv. chytrých elektroměrů (Smart Metering), které předávají naměřená data a povely k ovládání odběrných míst nejčastěji právě po silových vedeních souběžně s distribucí elektrické energie.

Po předchozích ročnících, které proběhly např. v Paříži či Klagenfurtu v Rakousku, hostuje ČVUT nyní již 11. ročník workshopu v Praze. Doc. Jiří Vodrážka, zástupce vedoucího katedry telekomunikační techniky, k tomu říká: „Jsem velice rád, že workshop o komunikaci PLC pořádáme u nás a mohou se jej zúčastnit ve větší míře i zástupci domácího průmyslu a naše odborná veřejnost. A to právě v době, kdy se finišuje na aktualizaci Národního plánu pro rozvoj chytrých energetických sítí (NAP SG). Pro zajištění komunikace pro Smart Grid, aplikace Smart Metering a AMM je technologie PLC a BPL horkým kandidátem a živě se diskutuje, jaké standardy je nejlepší využít, jaká jsou případná technická omezení a jaká je perspektiva rozvoje do budoucna. Na řadu otázek může zodpovědět i letošní ročník workshopu WSPLC.“

Další informace naleznete ZDE

Samostatná Fakulta elektrotechnická ČVUT vznikla v roce 1950. V dnešní době se skládá ze 17 kateder umístěných ve dvou budovách: v rámci hlavního kampusu ČVUT v Dejvicích a v naší historické budově na Karlově náměstí. Fakulta elektrotechnická poskytuje prvotřídní vzdělání v oblasti elektrotechniky a informatiky, elektroniky, telekomunikací, automatického řízení, kybernetiky a počítačového inženýrství. Fakulta se dlouhodobě řadí mezi prvních pět výzkumných institucí v České republice. Produkuje přibližně 30 % výzkumných výsledků celého ČVUT a má navázanou rozsáhlou vědeckou spolupráci se špičkovými světovými univerzitami i výzkumnými ústavy. Od roku 1950 Fakulta elektrotechnická vydala cca 30 000 diplomů, které byly vždy vysoce hodnoceny jako doklad prvotřídního vzdělání. Více informací najdete ZDE

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 129 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering“ na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems“ na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. Více informací najdete ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Můžete definovat, co je dezinformace?

Všichni o nich mluví, ale co to přesně je? Třeba za covidu jsme byly svědky toho, jak se měnilo, co je pravda a co dezinformace

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Rok 2023 byl pro technické služby ve znamení inovací a nových projektů

19:02 Královéhradecký kraj: Rok 2023 byl pro technické služby ve znamení inovací a nových projektů

Komunikace s širší veřejností, digitální mapy, interaktivní hřiště nebo aplikace pro hlášení drobnýc…