Ministerstvo dopravy: Ministr Ťok se v Bukurešti zúčastní neformálního zasedání Rady EU pro dopravu

26. 3. 2019 18:23

Ministr dopravy Dan Ťok se ve středu 27. března zúčastní v Bukurešti neformálního zasedání Rady EU pro dopravu. Tématem zasedání bude využívání kombinované (multimodální) dopravy, využívání alternativních paliv jako je vodík nebo LNG a financování dopravních staveb zařazených do Transevropské dopravní sítě (TEN-T) z fondu Connecting Europe Facility (CEF).

Ministerstvo dopravy: Ministr Ťok se v Bukurešti zúčastní neformálního zasedání Rady EU pro dopravu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

Ministr dopravy bude na zasedání prosazovat rozvoj železniční či kombinované dopravy, význam vodíku jako alternativy k elektrické energii a větší využití potenciálu LNG, ideálně částečně či zcela na bázi bioLNG/zkapalněného biometanu. V oblasti rozvoje dopravní infrastruktury je pak pro Českou republiku důležité dobudování hlavní dálniční sítě a železničních koridorů v rámci sítě TEN-T a budování vysokorychlostních tratí.

Z programu CEF by mělo být možné financovat např. důležité části železniční infrastruktury na trase Praha – Brno nebo nové projektové záměry ve směru Brno – Ostrava. V problematice bezpečnosti silničního provozu je pro Českou republiku mj. prioritou postupné sjednocení dopravního značení napříč státy Evropské unie v souvislosti s rozvojem „chytrých“ vozidel. Česká republika bude na jednání podporovat vytvoření jednotného rámce EU ve prospěch snižování limitů alkoholu při řízení. Česká republika zároveň podporuje zavádění asistenčních systémů do základních/povinných výbav automobilů. Důležitou prioritou je i příprava osvětových kampaní, které budou řidičům vysvětlovat nové technologie ve vozidlech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Setkání k systémové podpoře inkluze

22:49 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Setkání k systémové podpoře inkluze

Další z řady setkání takzvaných individuálních projektů systémových, které jsou hrazeny z evropských…