Ministerstvo dopravy: Vodáci mohou zůstat klidní, povolení ke splouvání jezů potřeba nebude

08.03.2016 17:53 | Zprávy

Ministerstvo dopravy připravuje novelizaci vyhlášky, týkající se splouvání jezů. Z vyhlášky bude vyjmuta povinnost, která po vodácích požadovala mít ke splutí jezu povolení správce. Úprava bude provedena ještě před začátkem letošní vodácké sezóny.

Ministerstvo dopravy: Vodáci mohou zůstat klidní, povolení ke splouvání jezů potřeba nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

„Ministerstvu dopravy jde o to, aby pravidla zbytečně nezatěžovala vodáckou veřejnost a zároveň nezapomínala na bezpečnost,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Povinnost mít ke splutí jezu souhlas správce vodní cesty byla v Řádu plavební bezpečnosti několik let, až do loňského roku, kdy ji Ministerstvo dopravy z této vyhlášky vypustilo. Na žádost Ministerstva zemědělství však povinnost byla nově přesunuta do vyhlášky 46/2015 Sb.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: ZÓNA 2025 prověří připravenost na krizi v Dukovanech

19:10 ČEZ: ZÓNA 2025 prověří připravenost na krizi v Dukovanech

Od úterý 10. června bude v okolí Jaderné elektrárny Dukovany probíhat třídenní cvičení ZÓNA 2025.