Ministerstvo dopravy nyní žádné transakce kolem ČD Telematika nechystá

19.04.2018 14:28

Ministerstvo dopravy odmítá mediální spekulace kolem údajného nákupu či prodeje podílů ve společnosti ČD Telematika. Žádná z takových transakcí se v současnosti nechystá.

Ministerstvo dopravy nyní žádné transakce kolem ČD Telematika nechystá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

Reagujeme na článek „Olomoucký miliardář blízký Jaroslavu Faltýnkovi může vydělat na prodeji firmy ČD - Telematika stamiliony korun. Díky Faltýnkovým lidem“, který ve středu 18. 4. 2018 uveřejnil server iHNed.cz.

České dráhy díky již uskutečněným výkupům menšinových podílů v současné době vlastní kontrolní podíl ve společnosti ČD - Telematika, čímž ji ovládají. Pokud by tedy došlo v budoucnu k prodeji tohoto kontrolního podílu státu, bude mít stát ve společnosti ČD - Telematika majoritu. Výkup posledního menšinového podílu od společnosti UNI Telematika tedy není nezbytný proto, aby stát ČD -Telematiku ovládal a řídil její činnost z pozice většinového vlastníka. Spekulace o výkupu podílu UNI Telematika za nepřiměřeně vysokou cenu jsou tak zcela nepodložené a bezdůvodné.

Jak jsme již v minulosti uvedli, ČD se dlouhodobě zajímají o konsolidaci podílů v ČD - Telematice, nicméně vždy za podmínek, které jsou na trhu obvyklé a za cenu, kterou budeme mít podloženou odbornými posudky. Společnost a její orgány jsou povinny postupovat a postupují s péčí řádného hospodáře.

Stejně tak jsou zavádějící spekulace o neúspěšných pokusech ze strany ČD vykoupit předmětný menšinový podíl v minulosti. Poškozují České dráhy i jejich řídicí orgány. Tuto věc již šetřily i orgány činné v trestním řízení a jak je v článku zmíněno, neshledaly žádné jednání, které by odůvodňovalo zahájení trestního stíhání. Je proto s podivem, že i přes tuto okolnost autor článku fabuluje skutečnosti, které navozují představu opačnou.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MZV: Černínský palác hostil odbornou diskuzi o vlivu dezinformací

22:54 MZV: Černínský palác hostil odbornou diskuzi o vlivu dezinformací

V rámci svého předsednictví v Radě EU zorganizovalo MZV 21. – 22. září 2022 v Černínském paláci tzv…