Ministerstvo financí: Ceny respirátorů budou kvůli koronaviru regulovány

04.03.2020 19:35 | Zprávy

Ministerstvo financí reaguje na aktuální vývoj šíření nákazy novým koronavirem a přistupuje k regulaci cen respirátorů. S účinností od 4. března 2020 budou ceny těchto ochranných masek regulovány formou maximální ceny pro konečné spotřebitele.

Ministerstvo financí: Ceny respirátorů budou kvůli koronaviru regulovány
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

V případě respirátorů vyrobených v EU je maximální cena stanovena na 175 Kč bez DPH, zatímco u respirátorů vyrobených mimo EU je limit nastaven na 350 Kč bez DPH. Tyto limity stanovuje aktualizovaný cenový výměr Ministerstva financí.

„Chceme zabránit obchodování se strachem. Je zcela nepřípustné, aby někteří vydělávali na obavách občanů z šíření nemoci a prodávali předražené respirátory. Aby byly tyto ochranné masky k dispozici právě tam, kde jsou nejvíce potřeba, a nedocházelo k nekontrolovatelnému růstu jejich cen, rozhodli jsme se po dohodě s ministrem zdravotnictví nastavit cenový strop. A budeme důsledně hlídat, aby obchodníci cenové předpisy dodržovali,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Máte dojem, že je v Praze dostupné bydlení?

Není a to jste byl několik let i primátor a ve vedení Prahy jste i teď, tak jak vám věřit, že pro lepší dostupnost opravdu něco uděláte, když jste do teď nic neudělali, a to jste byli i ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Metropole potřebuje odvahu k reformám

13:21 Hospodářská komora: Metropole potřebuje odvahu k reformám

Aby Praha udržela tempo rozvoje a dohnala deficity, je nezbytná odvaha a zjednodušení regulací i byr…