Ministerstvo financí: OECD zveřejnilo Hospodářský přehled ČR 2018

17.07.2018 9:54 | Zprávy

V pondělí 16. července 2018 byl v Praze za přítomnosti předsedy vlády ČR Andreje Babiše a generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Angela Gurríi představen Hospodářský přehled České republiky 2018.

Ministerstvo financí: OECD zveřejnilo Hospodářský přehled ČR 2018
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Dokument vždy jednou za dva roky komplexně posuzuje ekonomický a hospodářsko-politický vývoj země, přičemž se rovněž věnuje detailněji příslušným oblastem. V letošním Hospodářském přehledu je pozornost zaměřena na systém zdravotnictví, jeho financování, efektivitu a kvalitu poskytované zdravotní péče.

Hospodářský přehled České republiky hodnotí současnou ekonomickou situaci České republiky velice příznivě. Upozorňuje však na rizika pro budoucí hospodářský růst, která vyplývají z nedostatku pracovní síly a z vývoje na trhu nemovitostí spojeným s rostoucí zadlužeností obyvatel. Pozitivně je rovněž hodnocena fiskální politika, především vývoj salda a dluhu sektoru vládních institucí. OECD rovněž vítá přijetí zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti a ustanovení Národní rozpočtové rady a Výboru pro rozpočtové prognózy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Tip na ideální rodinný výlet v Krušných horách

7:33 Lesy ČR: Tip na ideální rodinný výlet v Krušných horách

Loni jednu a letos druhou lávku s nosnou ocelovou konstrukcí a dubovým zábradlím instalovaly Lesy Če…