Ministerstvo financí částečně obměnilo dozorčí radu Českého Aeroholdingu

30.06.2016 19:57

Ministerstvo financí jako jediný akcionář Českého Aeroholdingu (ČAH) rozhodlo o výměně dvou členů dozorčí rady ČAH. Ze statutárního orgánu společnosti odcházejí Tomáš Šabatka a Petr Blažek, které nahrazují Robert Bullock a Ondřej Landa.

Ministerstvo financí částečně obměnilo dozorčí radu Českého Aeroholdingu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Ministerstvo financí poděkovalo oběma odcházejícím členům dozorčí rady za jejich dvouletou práci. S cílem ještě více akcelerovat strategický rozvoj Letiště Praha jako klíčového aktiva skupiny se akcionář zároveň rozhodl v dozorčím orgánu společnosti posílit expertní znalosti klíčové pro úspěšné zvládnutí všech rozvojových iniciativ a projektů.

Robert Bullock (nar. 1953) má za sebou více než 45 zkušeností z letectví a řízení mezinárodních letišť. Před svým příchodem do ČR působil mj. jako provozní ředitel letiště v Seattlu a CEO mezinárodního letiště v Orlandu. Posledních 15 let pracoval v dozorčích radách mezinárodních letišť v USA, jižní Americe, Evropě a Austrálii.

Ondřej Landa (nar. 1980) je náměstkem Ministra financí a má v gesci též řízení strategických majetkových účastí státu. Na Ministerstvo financí přišel z ČSOB, kde působil deset let jako právník. Zkušenosti má především se spornou agendou.

Dozorčí rada ČAH aktuálně pracuje ve složení Jan Švejnar (předseda), Robert Bullock, Ondřej Landa, Jiří Opletal a Michal Požár.

Český Aeroholding vypracoval detailní strategii Letiště Praha do roku 2035. Po výstavbě plánované paralelní dráhy by v té době v souladu s dokumentací EIA mohlo mezinárodní Letiště Václava Havla Praha reálně odbavovat přes 21 mil. cestujících ročně. Do naplnění této strategie bude společnost investovat – s použitím výhradně vlastních zdrojů a bankovního financování - v rozmezí 14 až 15 miliard korun. Klíčovými oblastmi rozvoje jsou především bezpečnost, optimalizace a zvyšování provozních kapacit a zlepšování komfortu a služeb pro zahraniční i české cestující.

Český Aeroholding prošel v posledních dvou letech pod vedením současného managementu úspěšnou restrukturalizací, která přinesla snížení nákladů a zvýšení výnosů v hodnotě kolem 600 miliónů korun, podstatné zlepšení poměru provozního zisku (EBITDA) k výnosům, zlepšení ratingu na současných A2 pozitivní a také stabilizaci ČSA. Více informací zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Případy hodné následování

9:21 Česká pošta: Případy hodné následování

Mezi zaměstnanci České pošty se často objevují kolegové, kteří při své práci narazí na nečekanou sit…