Ministerstvo kultury: Památková inspekce uspořádala další poradu odborníků v památkové péči

26.10.2018 17:31

Na MK proběhla již 7. celostátní pracovní porada pracovníků krajských úřadů a Magistrátu hlavního města Prahy, kteří vykonávají památkovou péči. Hlavním tématem porady byla tentokrát ochrana zeleně z hlediska zájmů státní památkové péče.

Ministerstvo kultury:  Památková inspekce uspořádala další poradu odborníků v památkové péči
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury
reklama

Ve čtvrtek 25. října 2018 proběhla v Nostickém paláci za účasti více než 60 pracovníků krajských úřadů, Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury a dalších přizvaných hostí i z řad zástupců významných vlastníků kulturních památek (Asociace majitelů hradů a zámků) už sedmá porada odborných pracovníků specializovaných na výkon státní správy na úseku památkové péče, již připravila a zajišťovala Památková inspekce MK.

Porada byla tematicky zaměřena na problematiku ochrany zeleně z hlediska zájmů památkové péče a zásahů do zeleně v souvislosti s uplatňováním tohoto veřejného zájmu.

Jednání uvedl a účastníky přivítal náměstek ministra kultury Vlastislav Ouroda, o aktuálních poznatcích veřejného ochránce práv na úseku památkové péče promluvil zástupce Kanceláře veřejného ochránce práv Marek Hanák.

Otázek ochrany zeleně a zásahů do ní z hlediska zájmů státní památkové péče se týkalo společné vystoupení státního tajemníka MK Zdeňka Nováka a ředitele Památkové inspekce MK Martina Zídka.

“Věřím, že včerejší setkání bylo přínosné pro všechny účastníky, a že nás v naší snaze o pokračování této formy metodické spolupráce budou kolegové i nadále podporovat,” uvedl při setkání ředitel Památkové inspekce Martin Zídek.

Závěr pracovní porady patřil vystoupení Alexandry Křížové, náměstkyně generální ředitelky Národního památkového ústavu, na téma Ústřední seznam kulturních památek a Památkový katalog.

Podrobnější informace naleznete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Závad zjištěných při kontrolách prodejců vánočních kaprů meziročně ubylo

22:30 SVS: Závad zjištěných při kontrolách prodejců vánočních kaprů meziročně ubylo

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v závěru loňského roku při tradičních kontrolách prodeje …