Ministerstvo obrany: Vánoční koncert věnoval Ondráš válečným veteránům

17. 12. 2017 9:27

Za účasti náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře, ředitele odboru pro válečné veterány MO plukovníka gšt. Eduarda Stehlíka a dalších představitelů resortu obrany se konal ve Vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze tradiční vánoční koncert Vojenského uměleckého souboru Ondráš.

Ministerstvo obrany: Vánoční koncert věnoval Ondráš válečným veteránům
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Orchestr lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru Ondráš zahájil pod vedením Jaromíra Kučery adventní pořad Intrádou Erasmuse Widmana

Ten je každoroční příležitostí k setkání představitelů Ministerstva obrany a Generálního štábu AČR s válečnými veterány a účastníky národního boje za osvobození.

Orchestr lidových nástrojů pod vedením Jaromíra Kučery spolu s pěveckými sólisty a dívčím sborem si pro návštěvníky připravil nevšední koncert s názvem Čas vzácný přišel.

V pořadu tak zazněly starobylé adventní a rorátní zpěvy v hudebních úpravách Martina Kováře a dalších autorů. Diváci si mohli vychutnat i zajímavé orchestrální skladby, jako například soudobý Gabrielův hoboj od skladatele filmové hudby Ennio Morriconeho.

Čas Adventu a nadcházejících Vánoc vděčným posluchačům, kteří zaplnili kostel do posledního místa, zpestřili nejen vystoupením, ale také následným společenským setkáním v Domě armády Praha.

Zde jim armádní generál Josef Bečvář a plukovník Eduard Stehlík jménem ministryně obrany Karly Šlechtové popřáli příjemný adventní čas a především mnoho zdraví do nového roku 2018. K přání se přidal i ředitel Vojenských lázeňských a rekreačních zařízení Václav Studený.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Doprava se otevírá veřejnosti, drony se budou prohánět po ministerstvu, k vidění bude protiatomový kryt

22:49 Doprava se otevírá veřejnosti, drony se budou prohánět po ministerstvu, k vidění bude protiatomový kryt

V sobotu 17. listopadu se opět otevřou dokořán dveře Ministerstva dopravy. Hlavním tématem letošního…