Ministerstvo obrany: Vláda projedná stav zakázky na pořízení BVP a úpravu harmonogramu

27.04.2021 21:20

Na jednom z nejbližších zasedání by měla vláda ČR projednat materiál předložený ministrem obrany, který se týká projektu na pořízení 210 kusů pásových bojových vozidel pěchoty. Hlavním cílem materiálu je shrnout současný stav a informovat o změně harmonogramu dodávek a plateb.

Ministerstvo obrany: Vláda projedná stav zakázky na pořízení BVP a úpravu harmonogramu
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

„Pro naši armádu a obranyschopnost České republiky je nahrazení zastaralých sovětských bojových vozidel pěchoty klíčovým projektem. Pokračujeme v něm, přestože nás podobně jako celou společnost limituje koronavirová situace. A protože od začátku postupujeme maximálně transparentně, chci nyní vládu informovat o aktuálním stavu,“ uvedl ministr obrany Lubomír Metnar.

Dodávky by měly být oproti původnímu plánu prodlouženy o dva roky a měly by probíhat v letech 2023-27. Upravený finanční model prodlužuje financování na 7 let, konkrétně roky 2022-28. Rozložení původně plánovaných plateb v delším čase sníží zatížení rozpočtu Ministerstva obrany splátkami v jednotlivých letech.

Bezprostředně po schválení materiálu vládou odešle Ministerstvo obrany švédské společnosti BAE Systems, německé firmě Rheinmetall Landsysteme a španělské společnosti GDELS výzvu k podání (finální) nabídky.

Souběžně s vládním materiálem probíhají od tohoto týdne do 6. června 2021 v několika lokalitách zkoušky funkčních vzorků BVP. Jejich cílem je otestovat, jak vozidla CV90, Lynx a ASCOD splňují cca 30 parametrů požadovaných Armádou ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Prachatice se obrátily o pomoc

22:33 Veřejný ochránce práv: Prachatice se obrátily o pomoc

Na ombudsmana se výjimečně neobrátil člověk, ale úřad, který hledal pomoc. Prachatičtí úředníci se z…