Ministerstvo obrany: Vojákům se od července zvýší platy

06.06.2025 16:08 | Tisková zpráva

Vláda rozhodla o navýšení platů vojáků z povolání. Ke změně dojde již od července.

Ministerstvo obrany: Vojákům se od července zvýší platy
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Vojákům se výrazně zvýší jak příspěvek na ubytování, tak i platové tarify. Jejich zvýšení bude rozděleno do dvou fází, k první změně dojde již od července. K dalšímu navýšení poté od začátku roku. Cílem je motivovat současné vojáky a zároveň posílit nábor vojáků nových. Ministerstvo obrany nyní připraví příslušné prováděcí předpisy, aby je během června schválila vláda.

„Plním tak slib, který jsem vojákům dala při projednávání novely zákona o vojácích z povolání. Pokud po vojácích chceme, aby plnili v současné bezpečnostní situaci všechny úkoly, musíme jim dokázat, že si jejich práce vážíme,“ uvedla ministryně obrany Jana Černochová. „Vojáci jsou naším nejvýznamnějším strategickým projektem. Potřebujeme udržet jak ty zkušené, tak musíme navýšit nábor nových,“ doplnila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna: Nové tramvajové tratě v Počernické ulici

22:33 Pražská strojírna: Nové tramvajové tratě v Počernické ulici

Pražská strojírna a.s. dodala kompletní kolejový trojúhelník pro křížení ulic Vinohradská a Počernic…