Ministerstvo obrany: Zaměstnanci dvou ministerských sekcí pomohli Klokánku

24.11.2020 21:20

Zaměstnanci sekce ekonomické a sekce nakládání s majetkem společně s podřízenými agenturami i v letošním roce pomáhají Klokánku v pražských Štěrboholech. Obrovské množství roušek, respirátorů, dezinfekčních a hygienických prostředků pomůže zařízení v této nelehké době minimálně na půl roku.

Ministerstvo obrany: Zaměstnanci dvou ministerských sekcí pomohli Klokánku
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR
reklama

„Jedná se o nefinanční materiální pomoc Klokánku. V loňském roce zaměstnanci sekce ekonomické obdarovali děti z Klokánku neuvěřitelným množstvím nejrůznějších školních potřeb. Letošní rok je jiný, ovlivněný pandemií koronaviru. O to více jsem zaměstnancům vděčná, že se do sbírky v takové míře zapojili a projevili svoji solidaritu s těmi nejpotřebnějšími,“ uvedla Blanka Cupáková, náměstkyně pro řízení sekce ekonomické MO. „Klokánku jsme na základě jejich přání a aktuální potřeby darovali ochranné, dezinfekční a čisticí prostředky,“ dodala náměstkyně pro řízení sekce nakládání s majetkem MO Eva Burešová.

„Velice si vážíme opakované nezištné pomoci vašich zaměstnanců. Loňský rok byl pro děti samozřejmě veselejší, letošní rok je složitý pro všechny. Dary využijeme na zajištění aktuálních potřeb Klokánku. Vzhledem k rozsahu dodávky nám tím pomůžete na půl roku provozu,“ uvedla ředitelka Klokánku Štěrboholy Petra Vídenská.

  • Štěrboholský Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí a aktuálně se v něm tety starají o 28 různě starých dětí. Děti ve Štěrboholech žijí v sedmi oddělených bytech v prostředí, které je chce co nejvíce přiblížit normální rodině. Klokánky nefungují jako běžné ústavní dětské domovy, ale jsou přechodným domovem pro děti, které jsou ve své rodině vystavovány týrání, domácímu násilí, zneužívání či zanedbávání. Jsou zde však děti i kvůli hospitalizaci osamělého rodiče nebo tíživé sociální situaci v rodině.
  • Klokánky jsou pro děti bezpečným místem, kde pobývají do té doby, než se podaří situaci v rodině vyřešit, najít pěstouny, nebo než dojde k osvojení či svěření do výchovy třetí osoby. Více o projektu FOD Klokánek naleznete na stránkách ZDE nebo na stránkách Klokánku Šterboholy (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo pro místní rozvoj: Pravidla spolufinancování projektů z prostředků EU se změní

21:30 Ministerstvo pro místní rozvoj: Pravidla spolufinancování projektů z prostředků EU se změní

Přechod do nového programového období 2021-2027 pro projekty financované z prostředků EU sebou přiná…