Ukázka příkladů dobré praxe, ale i limitů, implementace řešení Smart Cities s pomocí 5G technologií na území ČR je hlavním posláním celého 5Gthonu. Díky soutěži (ideathonu) vzniknou další možné aplikace 5G technologií, které města, firmy nebo i akademická sféra mohou využívat do budoucna. Vystupující v rámci odborných přednášek uvedou veřejnost do širšího kontextu 5G technologií, a pokusí se přimět diváky k úvaze nad jejich implementací. Na konferenci zazní příklady dobré praxe a zkušenosti s implementací 5G technologií z domova i ze zahraničí. Účastníci 5Gthonu tak mohou sdílet zkušenosti a možnosti další spolupráce v oblasti Smart Cities a jejího rozvoje v českých městech. Hosté získají ucelený pohled na situaci zavádění 5G sítí v České republice. Dozví se zkušenosti pětice českých měst s inovacemi využívající 5G sítě, pro zlepšení života a bezpečnosti jejich občanů. Seznámí se s nejmodernějšími digitálními aplikacemi a službami, včetně propojení lidí a zařízení navzájem. Akci pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci společného projektu 5G pro 5 měst.
„5G sítě se stanou katalyzátory, které posunou využití technologií významně vpřed, mimo jiné i ve veřejných službách v prostředí měst a obcí. Cílem 5Gthonu, závěrečné akce projektu, je motivovat aktéry k multiplikaci řešení a sdílení zkušeností a příležitostí pro státní správu, samosprávu a podnikatelskou i akademickou sféru,“ vysvětlil jeden z důvodů realizace projektu 5G pro 5 měst David Koppitz, náměstek pro řízení sekce regionálního rozvoje a cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva