Ministerstvo průmyslu a obchodu: Začíná nový ročník Národních cen České republiky

08.05.2021 10:49

Výsledky za rok 2020 budou vyhlášeny letos 19. května na MPO.

Ministerstvo průmyslu a obchodu: Začíná nový ročník Národních cen České republiky
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo
reklama

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Rada kvality ČR vyhlásily nový ročník Národních cen České republiky. Součástí ročníku 2021 jsou ceny za kvalitu a společenskou odpovědnost, nechybí ani rodinné podnikání.

Anketa

Jste Čech, nebo Evropan?

96%
2%
hlasovalo: 22022 lidí

Ocenění získají organizace z podnikatelského i veřejného sektoru na základě toho, jak kvalitně plní potřeby zákazníků, klientů a zaměstnanců. Roli hraje také produktivita i efektivita práce či výsledky, společenská odpovědnost a rovněž to, jak se soutěžícím daří vytvářet inovativní prostředí.

„V Národních cenách ČR srovnávají kvalitu služeb různé společnosti, uspějí ty nejlepší. Budu rád, když se podnikatelé i ostatní organizace do klání v České republice zapojí podobně, jako tomu bylo před pandemii,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

„Letos je hodnocení Národních cen kvality, které jsou součástí Národních cen ČR, spojené s novým modelem EFQM 2020. Nejen v kontextu s programy EXCELENCE a START tak jsou připraveny veškeré potřebné dokumenty a soutěž tak dostává nový rozměr, přidanou hodnotu,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikání a předsedkyně Rady kvality ČR Silvana Jirotková, která do ročníku 2021 zve soutěží prostřednictvím videa dostupného zde.

„Vyhlášení výsledků ročníku 2021 aktuálně předpokládáme letos v listopadu, právě jedenáctý měsíc v roce je totiž mezinárodním měsícem kvality. Výsledky kvůli koronaviru specifického ročníku 2020 slavnostně zazní letos 19. května na MPO a předávání bude možné sledovat on-line na stránkách www.narodniportal.cz a www.mpo.cz,“ doplňuje ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání MPO a 1. místopředseda Rady kvality ČR Pavel Vinkler.

V 21. ročníku Národních cen ČR se soutěží v následujících kategoriích/programech:

Národní cena kvality České republiky v programech EXCELENCE, START a CAF
- kategorie Digitální stát (veřejný sektor), Byznys (soukromý sektor - výroba a služby), Chytré inovace (vzdělávání, věda a výzkum).

- kategorie programu START: Digitální stát (veřejný sektor), Byznys (soukromý sektor - výroba a služby), Chytré inovace (vzdělávání, věda a výzkum).

- kategorie programu CAF: Digitální stát (veřejný sektor).

Národní cena České republiky za společenskou odpovědnost
- kategorie NC ČR za CSR: Digitální stát (veřejný sektor), Byznys (soukromý sektor - výroba a služby), Chytré inovace (vzdělávání, věda a výzkum).

Národní cena České republiky za kvalitu v rodinném podnikání

Slavnostní předávání cen za rok 2020 se uskuteční on-line 19. května 2021 od 13:00 h na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

Informace o Národních cenách České republiky lze najít ZDE. Na tomto webu jsou k dispozici také přihlášky do soutěže,  časový harmonogram a další dokumenty. Součástí portálu jsou také aktuality, které se týkají kvality a společenské odpovědnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Přesun amerických jednotek přes Českou republiku - cvičení Saber Guardian 2021

22:30 Armáda ČR: Přesun amerických jednotek přes Českou republiku - cvičení Saber Guardian 2021

Ve dnech 13. až 17. června 2021 postupně přes Českou republiku ze Slovenska do Německa přejede šest …