Ministerstvo školství: Letní setkání učitelů u krajanů a lektorů češtiny

08.08.2017 13:48

Deváté společné setkání učitelů u krajanů a lektorů češtiny v zahraničí se uskutečnilo začátkem srpna v Domě zahraniční spolupráce. Setkání se zúčastnilo na osmdesát hostů, mezi nimiž nechyběli učitelé u krajanů, lektoři češtiny, zástupci institucí, které se podílí na administraci Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí a další příznivci výuky českého jazyka v zahraničí.

Ministerstvo školství: Letní setkání učitelů u krajanů a lektorů češtiny
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zastoupila náměstkyně ministra pro řízení sekce legislativy a mezinárodních vztahů Dana Prudíková, která ocenila kvalitní a náročnou práci učitelů a lektorů a jejich důstojnou reprezentaci České republiky v zahraničí.

Účastníci se seznámili s novými trendy ve výuce češtiny jako cizího jazyka, a také s důležitými novinkami Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí, který vstoupil do dvanáctého roku své existence. Setkání zpestřili zajímaví hosté z akademické i kulturní sféry. Účastníci dále ocenili prezentace jednotlivých lektorátů i působišť krajanských učitelů a pozdrav od krajanů z Brazílie.

U příležitosti setkání učitelů u krajanů a lektorů vyšlo už 9. číslo elektronického bohemistického časopisu Krajiny češtiny, jehož tématem je "Fascinace Prahou": http://www.dzs.cz/cz/program-podpory-ceskeho-kulturniho-dedictvi-v-zahranici/obecne-informace-o-krajinach-cestiny/

1

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS: Svatomartinskou konferenci zakončila debata o bid riggingu

12:24 ÚOHS: Svatomartinskou konferenci zakončila debata o bid riggingu

Druhý den Svatomartinské konference 2018 zahájil místopředseda ÚOHS Petr Solský tématem Významná tr…