Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Startuje Týden pro inkluzi

17.10.2016 9:07

V pondělí 17. října 2016 začíná "Týden pro inkluzi 2016", který odstartuje tiskovou konferencí v Café Louvre v Praze. Akce se v průběhu týdne zúčastní za MŠMT také ministryně školství Kateřina Valachová a náměstek ministryně pro sekci vzdělávání Václav Pícl.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Startuje Týden pro inkluzi
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo
Od pondělí 17. října bude MŠMT na svých webových stránkách a facebookovém profilu navíc pravidelně publikovat osobní příběhy lidí, kteří mají zkušenost se společným vzděláváním. Zveřejňovány budou v průběhu školního roku pod odkazem: http://www.msmt.cz/vzdelavani/spolecne-vzdelavani-1

Pořadatelem celotýdenní akce je Společnost Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s. Smyslem akce je podpořit jak děti, které potřebují ke vzdělávání různá podpůrná opatření, tak jejich rodiny a učitele. Důležitá je také osvěta o tom, že spolužití všech dětí bez rozdílů je přirozené, stejně jako jejich společné vzdělávání, a to s pomocí státem nastavených a financovaných podpůrných opatření.  A boření mýtů a nepravd, které v otázce společného vzdělávání vzbuzují paniku a obavy, ačkoliv funguje již od roku 2005 a pracuje s ním 78% českých škol. Nově ale stát zákonem stanovuje, že takto fungující školy mají nárok na finance s tím spojené a nebudou je doplácet školy samotné nebo rodiče.

Náměstek Václav Pícl vystoupí, společně s dalšími účastníky, v pondělí 17. října na tiskové konferenci k zahájení Týdne pro inkluzi 2016 od 11.00 hod. v pražském Café Louvre na Národní ul. 22. Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová bude diskutovat v rámci akce s dětmi ve čtvrtek
20. října od 18:30 v divadle Polárka v Brně (Tučkova 922/34). Půjde o panelovou diskusi, jejímiž hosty budou děti s handicapem integrované v běžné škole a jejich kamarádi. Diskuse bude prokládaná videoprojekcí, na níž odpovídají na otázky o inkluzi odborníci, a bude trvat cca 60 minut.

TÉMA: Týden pro inkluzi 2016

ČAS: 17. – 23. října 2016

ÚČAST ZA MŠMT: Kateřina Valachová, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy

                             Václav Pícl,  náměstek ministryně pro sekci vzdělávání

Více informací zde: http://tydenproinkluzi.cz/

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Iniciativa Boj za byty OKD vyzývá nájemníky k podání žaloby

0:00 Iniciativa Boj za byty OKD vyzývá nájemníky k podání žaloby

Iniciativa prezentující se pod názvem „Boj za byty OKD“ vyzývá nájemníky bytů OKD, aby se připojili …