Ministerstvo spravedlnosti: Kontrola ve Věznici Znojmo zatím neodhalila žádné nestandardní skutečnosti

22.11.2019 16:26

Generální ředitel VS ČR Petr Dohnal dnes v rámci porady vedení informoval ministryni spravedlnosti Marii Benešovou o zaměstnávání vězňů ve znojemské věznici. Ministerstvo spravedlnosti využilo svou kontrolní pravomoc a od časných ranních hodin prověřovalo informace, které se včera objevily v médiích v souvislosti se zaměstnáváním Marka Dalíka.

Ministerstvo spravedlnosti: Kontrola ve Věznici Znojmo zatím neodhalila žádné nestandardní skutečnosti
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

Dnešní kontrola Ministerstva spravedlnosti Věznice Znojmo doposud neobjevila žádné nestandardní skutečnosti. Další šetření ze strany ministerstva pokračuje a bude vyhodnoceno.

Smlouva se zmíněným pracovištěm byla uzavřena v roce 2007. Za celou dobu jejího trvání prošlo pracovištěm 46 osob. Současně zde pracovali většinou jeden až dva odsouzení. Kontrola zaměstnaných odsouzených ze strany VS ČR probíhala nejméně jedenkrát týdně, a to namátkově v různých časových intervalech a různými zaměstnanci. Během kontrol Vězeňská služba ČR, stejně jako GIBS či krajské státní zastupitelství, nezjistila žádná pochybení. Při každé kontrole záznamů příchodů a odchodů z a do věznice byl pan Dalík podrobován i dechové zkoušce na alkohol, vždy s negativním výsledkem. Na pracovišti trávil odsouzený dle kontroly záznamů standardní pracovní dobu (tj. 8,5 hodiny). Mimo pracovní dobu se zdržoval ve věznici v cele s dalšími šesti odsouzenými.

„Pro Vězeňskou službu bylo a je zaměstnávání vězňů významnou prioritou. Za mého působení se podařilo zvýšit zaměstnanost až na 60 %, což je historicky nejvyšší číslo. V současné době se snažíme se soustředit především na rozvoj spolupráce s většími zaměstnavateli. Proto jsme vybudovali první PPP projekt ve věznici v Plzni a nedávno uzavřeli memorandum s Českou poštou,” uvedl generální ředitel VS ČR Petr Dohnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy nabídnou v Pardubickém kraji svezení tradičními mikulášskými parními vlaky

10:49 České dráhy nabídnou v Pardubickém kraji svezení tradičními mikulášskými parními vlaky

Druhý adventní víkend bude v Pardubickém kraji ve znamení mikulášské nadílky na kolejích. Tradiční m…