Ministerstvo spravedlnosti: Reakce na článek iRozhlas „Spojka a znalec"

26.03.2023 7:29 | Tisková zpráva

24. března 2023 vydal server iRozhlas článek „‚Spojka‘ a znalec. Se Zemanovou stížností na ‚ústavní puč‘ pomohli i ministr Blažek a epidemiolog Prymula“.

Ministerstvo spravedlnosti: Reakce na článek iRozhlas „Spojka a znalec"
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

Titulek článku je zavádějící a neodpovídá celkovému vyznění článku, který je v dalším ohledu korektní. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek s přípravou stížnosti bývalého prezidenta Miloše Zemana nepomáhal, jak může z titulku vyplývat.

O existenci stížnosti do jejího předání ministr spravedlnosti nevěděl. Dozvěděl se o ní na schůzce s Milošem Zemanem 29. června 2022 (viz tweet Pavla Blažka z 29.6.2022). Právní zástupce bývalého prezidenta Miloše Zemana mu v tento den sdělil, co je obsahem stížnosti a dokument mu byl předán. Pavel Blažek následně v týž den předal stížnost nejvyššímu státnímu zástupci Igoru Střížovi.

Více k tématu sdělil ministr Pavel Blažek v rozhovoru pro iRozhlas.cz ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svaz pacientů ČR je na straně zdravotníků

13:21 Svaz pacientů ČR je na straně zdravotníků

Prohlášení Svazu pacientů ČR ke sporu nemocničních lékařů s Vládou ČR