Ministerstvo spravedlnosti: Zmocněncem pro zastupování České republiky před ELSP je Petr Konůpek

20.01.2023 8:24 | Tisková zpráva

Novým zmocněncem pro zastupování České republiky před Evropským soudem pro lidská práva je Mgr. Petr Konůpka. Od roku 2013 vykonává v kanceláři vládního zmocněnce funkci zástupce.

Ministerstvo spravedlnosti: Zmocněncem pro zastupování České republiky před ELSP je Petr Konůpek
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

Dne 1. listopadu 2022 složil Vít A. Schorm slib do rukou předsedkyně Poslanecké sněmovny, kterým se ujal funkce zástupce veřejného ochránce práv. Jelikož je tato funkce neslučitelná s jakoukoli činností ve veřejné správě, pozbyl tímto dnem funkce zmocněnce pro zastupování České republiky před Evropským soudem pro lidská práva.

Podle Statutu vládního zmocněnce je vládní zmocněnec zaměstnancem Ministerstva spravedlnosti, v jehož rámci řídí kancelář vládního zmocněnce, která je odborem tohoto ministerstva. Ve výběrovém řízení na pozici ředitele kanceláře vládního zmocněnce uspěl Mgr. Petr Konůpka, který byl od 1. ledna 2023 jmenován ředitelem kanceláře vládního zmocněnce.

Mgr. Petr Konůpka

  • Vystudoval právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.
  • V roce 2006 získal titul master en droit v oboru mezinárodní právo lidských práv na Université Panthéon-Assas Paris 2.
  • Působil v senátu Mezinárodního trestního soudu pro Rwandu, OSN.
  • Pracuje v kanceláři vládního zmocněnce, kde od roku 2013 vykonává funkci zástupce vládního zmocněnce.
  • O Evropské úmluvě o lidských právech a judikatuře Evropského soudu pro lidská práva publikuje v odborných periodicích a přednáší na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, pro Justiční akademii a Radu Evropy.

reklama

autor: Tisková zpráva

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svaz pacientů ČR je na straně zdravotníků

13:21 Svaz pacientů ČR je na straně zdravotníků

Prohlášení Svazu pacientů ČR ke sporu nemocničních lékařů s Vládou ČR