Ministerstvo spravedlnosti spustilo aplikaci pro vyhodnocení finančního zdraví podnikatelů

27.07.2023 13:07 | Tisková zpráva

„Nová aplikace nabízí podnikatelské veřejnosti jednoduchý, diskrétní a bezplatný nástroj, pomocí kterého získají přehled o míře a struktuře finančních problémů zatěžujících jejich podnikání. Účelem tohoto nástroje je zejména upozornit podnikatele na rizika ohrožující řádný provoz jeho obchodního závodu a motivovat ho včas přijmout ozdravná opatření odvracející podnikovou krizi,“ uvedl k nové aplikaci ministr Pavel Blažek.

Ministerstvo spravedlnosti spustilo aplikaci pro vyhodnocení finančního zdraví podnikatelů
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

„Potenciál daného mechanismu spočívá v šanci snížit počet případů, kdy intenzita podnikové krize překročí kritický úpadkový stav. V takovém případě totiž nezbývá než řešit nastalou situaci v rámci veřejného insolvenčního řízení, zatímco včasná reakce by podnikateli umožnila využít například nového institutu preventivní restrukturalizace a vyjednat s klíčovými věřiteli privátní restrukturalizační plán,“ doplňuje pak náměstek ministra Antonín Stanislav. 

Systém včasných varovných signálů vytvořili experti z Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze jako výstup výzkumného projektu podpořeného Technologickou agenturou ČR, vlastní aplikaci Finanční zdraví vytvořili zástupci Ministerstva spravedlnosti ve spolupráci s externím dodavatelem. Jedná se o implementaci evropské směrnice 2019/1023 o restrukturalizaci a insolvenci a jejího požadavku zavést do českého právního řádu tzv. nástroje včasného varování.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Karolína Kubisková byl položen dotaz

Kdo podle vás z politiků nejvíc rozděluje společnost?

A myslíte, že nějaký apel zabere? Ještě tvrdíte, že Milion chvilek nesvolal demonstraci kvůli bitcoinové kauze, ale pokud vím, tak ji svolal, ale Blažka tam vystoupit nenechali.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Kulturní centrum v části areálu Kasáren Karlín pokračuje

10:17 MHMP: Kulturní centrum v části areálu Kasáren Karlín pokračuje

Společnost Trade Centre Praha, a.s., (TCP) podepsala smlouvu s Pražským centrem z.s. na další provoz…