Ministerstvo zahraničí: Aktuální situace ohledně Českého domu Moskva

2.5.2021 2:28 odp.

Vzhledem k omezení počtu diplomatického a administrativně-technického personálu zastupitelského úřadu České republiky v Moskvě (dále jen „ZÚ Moskva“), jakož i tzv. místních sil (tj. ruských zaměstnanců na ZÚ Moskva a v Českém domě zaměstnaných podle místních právních předpisů) došlo ze strany Ministerstva zahraničních věcí České republiky k rozhodnutí dočasně uzavřít k 1. červnu 2021 hotelový a restaurační provoz Českého domu Moskva.

Ministerstvo zahraničí: Aktuální situace ohledně Českého domu Moskva
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Ministerstvo zahraničních věcí ČR připomíná, že činnost hotelového komplexu Českého domu Moskva, již nehledě na tuto novou skutečnost, byla omezena z důvodu epidemiologické situace v Ruské federaci. Pro uzavření restauračního zařízení Českého domu Moskva hovoří i skutečnost, kdy v posledním období byl díky omezení činnosti hotelové části a místním epidemiologickým omezením její provoz ekonomicky nevýhodný.

Bytového a kancelářského komplexu Českého domu Moskva se omezení činnosti netýká. Nadále bude tato část Českého domu Moskva poskytovat potřebné zázemí českým podnikatelským subjektům působícím na ruském trhu.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR spolu s Českými centry i nadále pečlivě posuzuje další varianty fungování Českého domu Moskva. Vedení ministerstva bude rozhodovat o dalším postupu v příštích týdnech.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kancelář prezidenta republiky: Dezinformace Deníku N

11:19 Kancelář prezidenta republiky: Dezinformace Deníku N

Internetový blog Deník N publikoval další ze série dezinformačních a manipulativních textů, ve které…