Ministerstvo zahraničí: Aktuální situace ohledně Českého domu Moskva

02.05.2021 14:28

Vzhledem k omezení počtu diplomatického a administrativně-technického personálu zastupitelského úřadu České republiky v Moskvě (dále jen „ZÚ Moskva“), jakož i tzv. místních sil (tj. ruských zaměstnanců na ZÚ Moskva a v Českém domě zaměstnaných podle místních právních předpisů) došlo ze strany Ministerstva zahraničních věcí České republiky k rozhodnutí dočasně uzavřít k 1. červnu 2021 hotelový a restaurační provoz Českého domu Moskva.

Ministerstvo zahraničí: Aktuální situace ohledně Českého domu Moskva
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Ministerstvo zahraničních věcí ČR připomíná, že činnost hotelového komplexu Českého domu Moskva, již nehledě na tuto novou skutečnost, byla omezena z důvodu epidemiologické situace v Ruské federaci. Pro uzavření restauračního zařízení Českého domu Moskva hovoří i skutečnost, kdy v posledním období byl díky omezení činnosti hotelové části a místním epidemiologickým omezením její provoz ekonomicky nevýhodný.

Bytového a kancelářského komplexu Českého domu Moskva se omezení činnosti netýká. Nadále bude tato část Českého domu Moskva poskytovat potřebné zázemí českým podnikatelským subjektům působícím na ruském trhu.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR spolu s Českými centry i nadále pečlivě posuzuje další varianty fungování Českého domu Moskva. Vedení ministerstva bude rozhodovat o dalším postupu v příštích týdnech.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta pokračuje v elektrifikaci svého vozového parku

22:02 Česká pošta pokračuje v elektrifikaci svého vozového parku

Česká pošta v letošním roce obnoví téměř 2 000 vozidel.