Ministerstvo zdravotnictví: Reakce na závěry kontroly NKÚ v Národním ústavu duševního zdraví

6. 3. 2018 16:17

Ministerstvo zdravotnictví si je vědomo toho, že Národní ústav duševního zdraví přijde po roce 2020 o podstatnou část svých příjmů, a proto se jeho budoucím způsobem financování intenzivně zabývá.

Ministerstvo zdravotnictví: Reakce na závěry kontroly NKÚ v Národním ústavu duševního zdraví
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Reakce Ministerstva zdravotnictví na kontrolní závěry NKÚ (KA č. 17/14 – 5. 3. 2018) týkající se hospodaření Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) v letech 2014 až 2016.

Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na financování Národního ústavu duševního zdraví po roce 2020, kdy mu končí institucionální podpora. Ministerstvo zdravotnictví si je vědomo toho, že Národní ústav duševního zdraví přijde po roce 2020 o podstatnou část svých příjmů, a proto se jeho budoucím způsobem financování intenzivně zabývá. V letošním roce ministerstvo ústavu poskytlo příspěvek zřizovatele, a to ve výši 52 mil. korun. Dále budou probíhat koncepční jednání ohledně dalšího směřování ústavu a nastavení nového modelu jeho financování. Ministerstvo plánuje ústav více zapojit do práce na reformě psychiatrické péče.

Nejvyšší kontrolní úřad také našel rezervy v oblasti vedení účetnictví a v nastavení systému vnitřní kontroly ústavu. Na zjištěné nedostatky Národní ústav duševního zdraví reagoval již v průběhu kontroly přijetím celé řady nápravných opatření, aby k podobným chybám v budoucnosti již nedocházelo. Byly aktualizovány a nově vytvořeny vnitřní předpisy v oblasti kontrolních mechanismů a byl jmenován interní auditor v souladu s požadavky NKÚ, který bude dohlížet na jejich dodržování. Ministerstvo zdravotnictví bude od ústavu požadovat průběžně informace o naplňování přijatých nápravných opatření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká leasingová a finanční asociace: Domácnosti si půjčují více peněz na automobily

8:10 Česká leasingová a finanční asociace: Domácnosti si půjčují více peněz na automobily

České rodiny si letos půjčují více peněz na nová i ojetá osobní vozidla než v loňském roce. Vyplývá …