Ministerstvo zemědělství: Ohrožení britských prodejen se smíšeným zbožím

25.03.2023 20:14 | Tisková zpráva

Britská Asociace obchodů se smíšeným zbožím (ACS) varovala, že by v UK mohlo ukončit provoz až zhruba 7 000 prodejen se smíšeným zbožím, pokud vláda nepodnikne kroky ke snížení jejich nákladů na energie.

Ministerstvo zemědělství: Ohrožení britských prodejen se smíšeným zbožím
Foto: mze.cz
Popisek: Ministerstvo zemědělství ČR

Pokud totiž prodejny uzavíraly smlouvy na energie ve třetím a čtvrtém čtvrtletí roku 2022, kdy ceny energií dosahovaly svého vrcholu, znamenalo to pro ně až ztrojnásobení nákladů na energie. Protože se tyto smlouvy obvykle uzavírají na dobu určitou (12 až 24 měsíců), jsou během této doby ceny fixní.

ACS odhaduje, že v Británii funguje přibližně 7 000 obchodů se smíšeným zbožím, které vlastní nezávislí majitelé a které se v současné době dostaly do potíží právě z důvodu nevýhodných smluv na energie. To ohrožuje pracovní místa přibližně 46 000 pracovníků. Při pohledu do budoucna se ACS domnívá, že by řešením bylo, kdyby britská vláda v roce 2023 poskytla dotčeným prodejnám dodatečnou podporu 10 000 liber na jednotlivou provozovnu a nařídila dodavatelům, aby umožnily ukončení zafixovaných kontraktů na energie.

Pozn: Do nezávislých maloobchodních prodejen nebo menších sítí se vyváží i potraviny a nápoje z ČR. Ohrožení existence těchto prodejen tak může mít dopad i na tyto vývozy.

Zdroj ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Po 22 letech a na stejném místě si znovu česká a rakouská strana řekly „ano“

7:02 Jihočeský kraj: Po 22 letech a na stejném místě si znovu česká a rakouská strana řekly „ano“

Znovuobnovený slib další budoucí spolupráce česko-rakouského Euroregionu Silva Nortica svými podpisy…