Ministr Ťok se zúčastní otevření nové plavební komory v Hněvkovicích

18.05.2017 17:53 | Zprávy

Ministr dopravy Dan Ťok a ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů se zúčastní slavnostního otevření prodloužené Vltavské vodní cesty – nově dokončené plavební komory v Hněvkovicích. Zahájením provozu plavební komory na jezu Hněvkovice dochází ke splavnění celé jihočeské Vltavy až do Českých Budějovic. Po několika desítkách let se otevře nová vodní cesta, umožňující nerušenou plavbu na 98 km od hráze přehrady Orlík, pro menší lodě dokonce z Prahy i z celé evropské sítě vodní cest. Jedná se o vyvrcholení projektu „Dokončení Vltavské vodní cesty v úseku VD Hněvkovice – Týn nad Vltavou“.

Ministr Ťok se zúčastní otevření nové plavební komory v Hněvkovicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

Pokud máte zájem pořídit si záběry postavených vodních děl a nově splavněné řeky z paluby lodě, nabízíme speciálně pro novináře plavbu lodí, která vypluje ve 13.00 hodin z horní rejdy plavební komory na jezu Hněvkovice a před slavnostním zahájením se vrátí zpět. Na tuto plavbu je ovšem nutné se registrovat na mail bukovsky@rvccr.cz, a to do pátku 19. května.

Na klíčových bodech této vodní cesty je připraven rozmanitý doprovodný program pro veřejnost se zaměřením nejen na plavbu a vodní sporty, ale i cykloturistiku, rekreaci a volnočasové aktivity pro rodiny s dětmi. V rámci akce budou k plavební komoře na jezu Hněvkovice vypraveny flotily malých plavidel, které svým prvním proplavením zahájí praktický provoz nové plavební komory.

Po vlastním slavnostním otevření plavební komory v Hněvkovicích ve 14.00 h je na 15.15 h v prostoru plata u horní vody plavební komory naplánován brífink novinářů s ministrem dopravy Danem Ťokem, ředitelem Ředitelství vodních cest Lubomírem Fojtů a dalšími hosty.

Termín:
sobota 20. května 2017 od 14.00 hodin

Přesný harmonogram:
13.00: vyplutí lodě pro média z horní rejdy plavební komory na jezu Hněvkovice
14.00: slavnostní otevření plavební komory v Hněkovicích
15.15: brífink ministra Dana Ťoka a ředitele ŘVC Lubomíra Fojtů

Místo:
areál plavební komory jezu Hněvkovice, levý břeh Vltavy

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

19:25 ČEZ: Temelínské velíny procházejí modernizací

Náročnou modernizací procházejí aktuálně velíny v Jaderné elektrárně Temelín. Smyslem úprav je vytvo…