Ministr Ťok se zúčastní otevření nové plavební komory v Hněvkovicích

18.05.2017 17:53

Ministr dopravy Dan Ťok a ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů se zúčastní slavnostního otevření prodloužené Vltavské vodní cesty – nově dokončené plavební komory v Hněvkovicích. Zahájením provozu plavební komory na jezu Hněvkovice dochází ke splavnění celé jihočeské Vltavy až do Českých Budějovic. Po několika desítkách let se otevře nová vodní cesta, umožňující nerušenou plavbu na 98 km od hráze přehrady Orlík, pro menší lodě dokonce z Prahy i z celé evropské sítě vodní cest. Jedná se o vyvrcholení projektu „Dokončení Vltavské vodní cesty v úseku VD Hněvkovice – Týn nad Vltavou“.

Ministr Ťok se zúčastní otevření nové plavební komory v Hněvkovicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

Pokud máte zájem pořídit si záběry postavených vodních děl a nově splavněné řeky z paluby lodě, nabízíme speciálně pro novináře plavbu lodí, která vypluje ve 13.00 hodin z horní rejdy plavební komory na jezu Hněvkovice a před slavnostním zahájením se vrátí zpět. Na tuto plavbu je ovšem nutné se registrovat na mail bukovsky@rvccr.cz, a to do pátku 19. května.

Na klíčových bodech této vodní cesty je připraven rozmanitý doprovodný program pro veřejnost se zaměřením nejen na plavbu a vodní sporty, ale i cykloturistiku, rekreaci a volnočasové aktivity pro rodiny s dětmi. V rámci akce budou k plavební komoře na jezu Hněvkovice vypraveny flotily malých plavidel, které svým prvním proplavením zahájí praktický provoz nové plavební komory.

Po vlastním slavnostním otevření plavební komory v Hněvkovicích ve 14.00 h je na 15.15 h v prostoru plata u horní vody plavební komory naplánován brífink novinářů s ministrem dopravy Danem Ťokem, ředitelem Ředitelství vodních cest Lubomírem Fojtů a dalšími hosty.

Termín:
sobota 20. května 2017 od 14.00 hodin

Přesný harmonogram:
13.00: vyplutí lodě pro média z horní rejdy plavební komory na jezu Hněvkovice
14.00: slavnostní otevření plavební komory v Hněkovicích
15.15: brífink ministra Dana Ťoka a ředitele ŘVC Lubomíra Fojtů

Místo:
areál plavební komory jezu Hněvkovice, levý břeh Vltavy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Odchod Bohemia Energy a dalších dodavatelů z trhu odhalil mezery v legislativě

21:18 Veřejný ochránce práv: Odchod Bohemia Energy a dalších dodavatelů z trhu odhalil mezery v legislativě

Diskuze veřejného ochránce práv se zástupci Energetického regulačního úřadu o okolnostech a následcí…