Ministr kultury si prohlédl „vzducholoď Gulliver“ v multifunkčním centru DOX v pražských Holešovicích

11.12.2016 17:15

Daniel Herman v sobotu navštívil Centrum současného umění DOX, kde byly slavnostně otevřeny nové prostory pro setkávání současného umění s literaturou.

Ministr kultury si prohlédl „vzducholoď Gulliver“ v multifunkčním centru DOX v pražských Holešovicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Unikátní stavba ve tvaru vzducholodi s názvem Gulliver vyrostla na střeše Centra současného umění DOX v Holešovicích. Autorem konceptu vzducholodi je zakladatel Centra DOX Leoš Válka. Postavil ji architekt Martin Rajniš, držitel Ceny za přínos architektuře v oblasti udržitelného rozvoje za rok 2014, známý svými stavbami podtrhující souznění s přírodou. Vzducholoď je dlouhá 42 metrů a v nejširším bodě má asi 10,5 metru. Váží 55 tun. V nových prostorách vzducholodi se budou konat debaty a autorská čtení. Návštěvníci si zde mohou půjčit knihy a v klidu si je číst. K dispozici jsou i zásuvky, kde je možné dobít si telefony, tablety atd. 

Centrum současného umění DOX je multifunkční prostor, který vznikl díky soukromé iniciativě přestavbou bývalé továrny v pražské čtvrti Holešovice. Výstavami současného mezinárodního a českého umění otevírá DOX aktuální témata a diskuzi o nich dál rozvíjí prostřednictvím různých formátů doprovodných programů a akcí pro veřejnost - od konferencí a panelových diskuzí po filmové projekce, interaktivní workshopy a veřejné happeningy. Důležitou součástí jsou vzdělávací programy pro studenty základních a středních škol, které kladou důraz především na rozvíjení schopnosti kritického myšlení. DOX nabízí také programy pro děti.

Více o centru DOX

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Senátu proběhne konference 'Finský vzdělávací systém'

22:27 V Senátu proběhne konference 'Finský vzdělávací systém'

V úterý 28. května se v Senátu uskuteční konference, která má představit české veřejnosti finský vzd…