Ministr kultury zahájí dnes v Příbrami Hudební festival Antonína Dvořáka, nad kterým převzal záštitu

27.04.2017 9:40

Ministr kultury Daniel Herman zahájí ve čtvrtek 27. dubna 2017 v 19 hodin v Příbrami 49. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka, nad kterým v letošním roce převzal záštitu.

Ministr kultury zahájí dnes v Příbrami Hudební festival Antonína Dvořáka, nad kterým převzal záštitu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Slavnostnímu zahájení festivalu bude předcházet od 18,30 hod. pietní akt u sochy Antonína Dvořáka před budovou Divadla A. Dvořáka Příbram.

„Hudební festival Antonína Dvořáka vstupuje do 49. ročníku a mílovými kroky se tak blíží završení páté dekády své existence. Tato úctyhodná tradice je především svědectvím o síle Dvořákovy hudby a její rezonanci nejen v doma, ale i ve světě. Současně však vypovídá o schopnostech organizátorů festivalu Mistrův odkaz nejen pietně uchovávat, ale také ho přirozeně rozvíjet a roubovat na již vzrostlý kmen s názvem „mistrovská hudba“ štěpy nových inspirací. Je pro mě upřímnou radostí převzít nad letošním  ročníkem záštitu. Organizátorům i všem účinkujícím přeji mnoho úspěchů; nám divákům pak mnoho krásných uměleckých zážitků,“ uvádí ministr kultury.

Hudební festival Antonína Dvořáka je tradiční přehlídkou klasické hudby, která se již od roku 1969 koná v  Příbrami a v nedalekém okolí. Vedle Dvořákových děl se v programu pravidelně objevují skladby mistrů 18. a 19. století i tvorba současných skladatelů. Během dlouhé historie festivalu se představila celá řada vynikajících těles ze zahraničí, např. Moskevská státní filharmonie, Varšavská státní filharmonie nebo Royal Philharmonic Orchestra London. Z umělců jmenujme alespoň z poslední doby G. Beňačkovou, E. Urbanovou, D. Peckovou, V. Hudečka, J. Svěceného, J. Bártu, I. Ženatého, A. Plachetku či K. Englichovou. Hlavními cíli festivalu zůstávají připomínka cenného díla Mistra Antonína Dvořáka a snaha přiblížit publiku v reprezentativní nabídce i další tituly české a světové klasické hudební tvorby minulých staletí i současnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Střídání českých start-upů na Manhattanu

11:03 CzechInvest: Střídání českých start-upů na Manhattanu

Své pobyty v rámci projektu CzechAcceleratou zahájily v New Yorku začátkem dubna čtyři české start-u…