Ministr obrany Martin Stropnický navštívil vojáky na cvičení Cooperative Security

17.09.2017 22:20

Koordinace zemí Středoevropské obranné spolupráce, ale i ukázka ochrany hranic v rámci mezinárodního cvičení Cooperative Security v rakouském vojenském výcvikovém prostoru Allentsteig. Tak vypadala návštěva ministra obrany Martina Stropnického, který vedl dialog v rámci obranné strategie a pochválil zúčastněné vojáky za jejich profesionalitu.

Ministr obrany Martin Stropnický navštívil vojáky na cvičení Cooperative Security
Foto: Michal Voska
Popisek: Ministr Stropnický se zdraví s českými vojáky na cvičení Cooperative Security 2017

Ministra po přistání přivítal přidělenec obrany na Slovensku generálmajor Ján Gurník, Jakub Novák, chargé d´affaires a Martina Tauberová, vedoucí obchodně-ekonomického úseku velvyslanectví ČR v Rakousku. Po úvodním zahájení následovala řada dynamických ukázek, včetně prezentace technických prostředků k ochraně a monitoringu hranic.

„Viděli jsme tu detailní způsob, jak vlastně schengenskou hranici chránit, když je, řekněme, pod mírným tlakem, nebo naopak větším tlakem. Jednotlivé logistické kroky jsou, musím říct, propracovány do nejmenšího detailu. Z toho náporu v roce 2015 jsme se všichni poučili. Jde tady především o to, aby nedocházelo k nekontrolovanému přechodu hranice,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický.

Do cvičení vojensky přispívá Rakousko, které je zároveň hlavním organizátorem, v počtu do 2209 vojáků a vzdušnými průzkumnými prostředky, dále pak Maďarsko v počtu 43 osob a 9 kusy techniky a samozřejmě Česká republika v počtu 78 vojáků z Bučovic a Jinců. Do cvičení bylo zapojeno i 21 kusů techniky, zejména pak vozy IVECO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…