Ministr vnitra se setkal s ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky

03.03.2018 19:15

Ministr vnitra Lubomír Metnar se v pátek 2. března 2018 setkal s ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josefem Šlerkou. Impulsem k setkání byla vražda slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové a existence tzv. české stopy v tomto případu.

Ministr vnitra se setkal s ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Lubomír Metnar
reklama

Josef Šlerka ministrovi vnitra poděkoval za dosavadní profesionální postup české policie v této kauze. Na společném jednání se oba shodli na tom, že práce novinářů, a zejména novinářů investigativních s sebou nese zvýšené riziko verbálních i fyzických útoků, a to včetně agrese vedené pachateli z řad organizovaného zločinu. I když těmto útokům nikdy nelze zcela zabránit, oba dva se shodli, že se na podobné situace lze aktivně připravit.

„Domluvili jsme se na spolupráci a společných neformálních setkáních, kde budeme řešit okamžitá opatření na ochranu ohrožených novinářů včetně prevence a osvěty. Chceme také společně vytvářet důvěru mezi bezpečnostními složkami a novináři, kteří jsou potenciálně zvlášť zranitelnými oběťmi zločinů," řekl po jednání ministr vnitra Metnar s tím, že sám oceňuje práci novinářů a její důležitost pro společnost. „Nesmíme zapomínat, že cíle bezpečnostních složek a novinářů jsou často totožné,“ dodal ministr vnitra. Josef Šlerka po jednání uvedl, že novináři, kteří se cítí ohroženi, by měli mít možnost obrátit se se svým podezřením na bezpečnostní odborníky specializované na útoky proti novinářům. „Projekt by měl vzniknout v širší spolupráci se složkami Ministerstva vnitra, novináři a organizacemi věnujícími se podpoře novinářů,“ dodal ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Šlerka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu osobních údajů: Předložený dokument neodpovídal požadavkům kladeným v GDPR na přípravu právních předpisů

16:11 Úřad pro ochranu osobních údajů: Předložený dokument neodpovídal požadavkům kladeným v GDPR na přípravu právních předpisů

Úřad pro ochranu osobních údajů se vyjádřil k aktuálnímu návrhu nových opatření proti násilí na fotb…