Ministryně Dostálová předala v kopřivnické Tatře šek na rekonstrukci historického unikátu

19.02.2018 17:04

V pondělí 19. února ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová navštívila při své cestě po Moravskoslezském kraji i kopřivnickou společnost TATRA TRUCKS. Setkala se s představiteli automobilky při příležitosti udělení dotace na projekt rekonstrukce historické vlakové soupravy Slovenská strela.

Ministryně Dostálová předala v kopřivnické Tatře šek na rekonstrukci historického unikátu
Foto: Czechoslovak Group
Popisek: TATRA TRUCKS

V polovině ledna 2018 byla schválena dotace na projekt rekonstrukce národní kulturní památky v podobě motorového vlaku Tatra T 68 zvaného též Slovenská strela. Ministryně Klára Dostálová při své dnešní návštěvě firmy TATRA TRUCKS předala do rukou generálního ředitele Radka Strouhala symbolický šek ve výši přidělené dotace téměř 80 milionů korun, přesně na 79 474 072 korun.

Ministryně Klára Dostálová předává šek

„Jsou okamžiky, kdy je radost předat šek v souvislosti s dotací, a rekonstrukce Slovenské strely je jedním z nich. Pokud se povede dotáhnout s krajem i stavbu nového muzea automobilů Tatra, a byla jsem ujištěna, že povede, půjde o fenomenální projekt, který pomůže výrazně zvýšit zájem o Kopřivnici a počet jejích návštěvníků. Tatra dostala symbolický šek na rekonstrukci Slovenské strely a výstavbu depozitáře, ale sešli jsme se zde na společném jednání i se zástupci kraje a Kopřivnice. Kraj předkládá projekt muzea, město Kopřivnice přijde s projektem, který bude revitalizovat dotčené území. Jsem ráda, že ministerstvo pro místní rozvoj může s evropskými zdroji přispět k realizaci tohoto projektu,“ řekla při příležitosti předání šeku ministryně Klára Dostálová.