Ministryně Valachová debatovala s žáky a učiteli o šikaně

16.04.2017 16:49

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová v úterý společně se školským ombudsmanem Ladislavem Hrzalem diskutovala s žáky i učiteli v Národním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského v Praze. Tématem byla šikana ve školách. Přítomna byla i Kateřina Vernerová, dcera zesnulé učitelky z Třebešína a odborník na šikanu Michal Kolář.

Ministryně Valachová debatovala s žáky a učiteli o šikaně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Valachová

Téměř třicítka účastníků diskutovala téma šikany, hlavně její prevence  a možné způsoby jejího řešení. Diskuse se zúčastnili žáci druhého stupně základních škol i středních škol pozvaných prostřednictvím Národního parlamentu dětí a mládeže, a také učitelé, z nichž někteří jsou držitelé ocenění pro nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos.

"Víme, že šikana existuje, proto o ní musíme mluvit a o tom je také tato dnešní beseda,“ řekla ministryně Kateřina Valachová a dodala: „Naším společným cílem musí být přátelské a bezpečné klima na školách.“?

Ministryně školství Valachová seznámila mimo jiné přítomné žáky i učitele s řadou opatření, které lze při výskytu šikany využít včetně nedávno podpořeného nového nástroje k odhalování šikany ve školách s názvem „Nenech to být“. Ten začal koncem března fungovat na principu schránek důvěry, ale v elektronickém prostředí prostřednictvím webu nebo mobilních aplikací. Projekt získal záštitu MŠMT a na jeho propagaci se podílí známý youtuber NejFake.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTrade pomáhá studentům získat praxi v mezinárodním obchodu

15:48 CzechTrade pomáhá studentům získat praxi v mezinárodním obchodu

Agentura CzechTrade v rámci svých aktivit podporuje i české studenty. Pravidelně posílá zájemce na z…